Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jednego punktu zabrakło Drawie do gry w nowej III lidze

  • Napisane przez  Mateusz Owedyk

Od sezonu 2016/2017 wprowadzony zostanie nowy podział rozgrywek 3-ligowych. Zamiast ośmiu istniejących do tej pory grup,  utworzone zostaną cztery. Dla drużyn występujących w Bałtyckiej III Lidze oznacza to połącznie z zespołami z województwa kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego. Po porażce w ostatniej kolejce, Drawa zakończyła sezon z 45 pkt, jedno oczko więcej gwarantowało by udział w zreorganizowanej III lidze.

Przed ostatnią kolejką sezonu 2015/2016 MKS Drawa Drawsko Pomorskie znajdował się w bardzo dobrej sytuacji. Trzynaście odniesionych zwycięstw oraz zgromadzonych 45 pkt, dawało bezpieczne - szóste miejsce. W spotkaniu kończącym sezon drawszczanom potrzebny był punkt do pozostania w gronie III ligowców. Alternatywą w przypadku porażki były również potknięcia Gwardii Koszalin oraz Pogoni II Szczecin.

Przeciwnikiem Drawy w ostatniej kolejce był zespół Bałtyku Gdynia. Zawodnicy z trójmiasta kilka kolejek wcześniej zagwarantowali już sobie udział w zreformowanej 3 lidze. Drawszczanie po bardzo dobrej rundzie wiosennej przystępowali do pojedynku pełni wiary w końcowy sukces. Niestety spotkanie źle rozpoczęło się dla piłkarzy z Drawska Pomorskiego, już w 5 min Bałtyk strzelił bramkę dającą prowadzenie. Przez resztę meczu Drawa nie potrafiła znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza z Gdyni. W ostatniej minucie Bałtyk podwyższył wynik na 2:0.

Pomimo rozegrania dobrego sezonu, wielu zwycięstw z zespołami teoretycznie mocniejszymi, Drawa na chwilę obecną w przyszłym sezonie występować będzie w IV lidze. Niejasności wynikają z powodu nieotrzymania przez kilka klubów licencji na przyszły sezon. Wszystko ostatecznie powinno się rozstrzygnąć w przeciągu najbliższych kilku dni.

Dziękujemy zawodnikom, trenerom, władzom klubu, kibicom, sympatykom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do wieloletniego udziału Drawy w tej klasie rozgrywkowej. Udział klub z Drawska Pomorskiego w pięciu kolejnych sezonach w III lidze jest niewątpliwie dużym sukcesem.  Jednocześnie życzymy jak najszybszego powrotu do grona III ligowców.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej