Księża Hnatejko i Półtorak odznaczeni medalami za OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ. Kolejne odznaczenia dla strażaków

  • Napisane przez  Sebastian Kuropatnicki
Fot. Sebastian Kuropatnicki Fot. Sebastian Kuropatnicki

25 maja podczas XXIV Sesji Rady Miejskiej w Złocieńcu miała miejsce dekoracja MEDALAMI ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Uroczystej dekoracji dokonał Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz, wręczając  odznaczenia dla ks. Wiesława Hnatejko oraz ks. Romualda Półtoraka. Wśród odznaczonych znaleźli się także druh Łukasz Sołtys OSP Złocieniec, druh Henryk Karbowiak, druh Robert Karbowiak oraz druh Sławomir Karbowiak z OSP Warniłęg, którzy odznaczeni zostali podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Białogardzie w dniu 7 maja 2016 r.

Po uroczystej dekoracji  odznaczeni otrzymali z rąk Burmistrza Złocieńca Krzysztofa Zacharzewskiego drobne upominki oraz gratulacje i pamiątkowe dyplomy od Przewodniczącego Rady Miejskiej w Złocieńcu Mirosława Kacianowskiego i jego zastępców Elżbiety Frankowskiej i Waldemara Buca.

Poniżej prezentujemy krótki opis działań odznaczonych MEDALEM ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ:

  • ks. Wiesław Hnatejko – za interwencję w dniu 4 czerwca 2015 r. ratując życie 2 osobom wynosząc je wraz z ks. Romualdem Półtorakiem z II piętra w czasie pożaru budynku mieszkalnego przy ul. Sikorskiego w Złocieńcu.
  • ks. Romuald Półtorak – za interwencję w dniu 4 czerwca 2015 r. ratując życie 2 osobom wynosząc je wraz z ks. Wiesławem Hnatejko z II piętra w czasie pożaru budynku mieszkalnego przy ul. Sikorskiego w Złocieńcu.
  • druh Łukasz Sołtys - za wzorową postawę, poświęcenie i odwagę jaką wykazał się podczas akcji ratunkowej w dniu 23 lipca 2015 r. ratując życie 2 dziewczynkom z wywróconego kajaka nad jeziorem Lubicko w miejscowości Łubowo .
  • druh Henryk Karbowiak – za interwencję w dniu 22 stycznia  2015r. ratując życie 2 osobom topiącym się w przeręblu na jeziorze Drawskim  w miejscowości Męcidół.
  • druh Robert Karbowiak – za interwencję w dniu 22 stycznia  2015r. ratując życie 2 osobom topiącym się w przeręblu na jeziorze Drawskim  w miejscowości Męcidół.
  • druh Sławomir Karbowiak – za interwencję w dniu 22 stycznia  2015r. ratując życie 2 osobom topiącym się w przeręblu na jeziorze Drawskim  w miejscowości Męcidół.

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto