Animatorzy w działaniu – tysiące odlewów dłoni w Złocieńcu

  • Napisał 
Fragment instalacji z odciskami dłoni. Fot. Adam Cygan Fragment instalacji z odciskami dłoni. Fot. Adam Cygan

Pomysłodawcą instalacji jest rzeźbiarz prof. Jarosław Perszko, który zaproszony został do udziału w projekcie realizowanym prze Zachodniopomorskie Forum Kultury. Skupia ono kilkanaście ośrodków kultury i stowarzyszeń działających w obszarze kultury. 

7 października podczas prezentacji blisko 3 tysięcy odlewów ludzkich dłoni – mieszkańców z obszarów działania instytucji kultury podsumowano projekt „Sieć animatorów w działaniu”. Jest to drugi projekt na który instytucje otrzymały dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Liderem jest Złocieniecki Ośrodek Kultury. W poprzednim przewodził Miejsko-Gminny Ośrodek w Kaliszu Pomorskim. 

Podobnie jak w pierwszym projekcie animatorzy położyli nacisk na współdziałanie artysty, animatora kultury i mieszkańców. Efektem tego jest instalacja CASES, którą zobaczyć możemy w ZOK. W trakcie realizacji animatorzy zadbali o kształcenie kadry. Pod kierunkiem ekspertów i trenerów rozwijano umiejętności animatorów, którzy zgłosili się do projektu. Odbył się cykl spotkań warsztatowych, które odbywały się w Starej Studnicy w gminie Kalisz Pomorski. Natomiast w Darłowie odbyło się jedno z dwóch seminariów. 

Jednym z etapów szkolenia były zajęcia z zarządzania czasem. Prowadziła je Magdalena Dąbrowska (gościnnie występująca jako ekspert w programie Ewy Drzyzgi Rozmowy w Toku). Seminaria były okazją do zgłębienia tematów na temat sztuki dla społeczności oraz jej roli w przestrzeni publicznej. 

 

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto