Rowerem dookoła jeziora Lubie

  • Napisane przez  Paweł Górzyński

„Majówka na dwóch kółkach” – to hasło przewodnie rajdu rowerowego zorganizowanego w ostatnią niedzielę (8 maja) przez drawski Oddział PTTK. Rajd wiódł czerwonym szlakiem rowerowym „Dookoła jeziora Lubie”, a uczestnicy mieli do pokonania 50 km.

W dniu rajdu wszystko sprzyjało rowerowym wycieczkom. Budząca się po zimie przyroda, piękna pogoda i wspaniałe krajobrazy na trasie sprawiły, że impreza okazała się bardzo udana. Na trasę wyruszyło 23 turystów, w tym goście z Kołobrzegu i Koszalina. Rajd rowerowy to nie tylko jazda rowerem, ale także zwiedzanie i postoje w atrakcyjnych miejscach. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć grodzisko wczesnośredniowieczne w Dzikowie, punkty widokowe w okolicach Karwic, a najodważniejsi zażyli kąpieli w Drawie. W Lubieszewie na rowerzystów czekało rozpalone ognisko i poczęstunek w postaci kiełbasek. Każdy uczestnik otrzymał także okolicznościowy znaczek rajdowy, a osoby zbierające punkty na odznaki turystyki rowerowej otrzymały odcisk okolicznościowej pieczęci w swoich książeczkach.

Rajd był dofinansowany ze środków gminy Drawsko Pomorskie w ramach realizacji zadania publicznego i odbył się pod przewodnictwem Przodownika Turystyki Kolarskiej PTTK Dariusza Konwy.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej