Drawa znowu punktuje. Arka II Gdynia - MKS Drawa Drawsko Pomorskie 2:2

• Napisane przez  Mateusz Owedyk

Po czterech ostatnich zwycięstwach, zawodnicy MKS Drawa Drawsko Pomorskie zdobyli punkt w konfrontacji z drugim zespołem Arki Gdynia. Spotkanie rozegrane w niedzielę (24 kwietnia) na Narodowym Stadionie Rugby zakończyło się wynikiem 2:2 (0:0).

Pierwsza połowa spotkania to pokaz bardzo dobrej taktycznej gry Drawy. Pomimo dużej przewagi w posiadaniu piłki zawodnicy z trójmiasta nie stworzyli sobie w tej części meczu żadnej sytuacji strzeleckiej. Dobra gra defensywna zespołu, szybki odbiór piłki w środkowej części boiska i groźne kontrataki - to wszystko sprawiało, że Drawa była blisko wyjścia na prowadzenie. Wynik jednak do zakończenia pierwszej części spotkania nie uległ zmianie.

Początek drugiej części meczu to nerwowe minuty i kilka groźnych sytuacji stworzonych przez zawodników Arki. Jedna z sytuacji, po niefrasobliwości obrońców z Drawska Pomorskiego zakończyła się bramką dla gospodarzy. Drawa podrażniona straconym golem od razu ruszyła do odrabiania strat. Drawszczanom szybko udaje się doprowadzić do remisu. Strzelcem gola Paweł Cierech. Kilka minut później Drawa powinna prowadzić, lecz w znakomitej sytuacji obrońcy Arki wybili piłkę z przed linii bramkowej. Powiedzenie „niewykorzystane sytuacje się mszczą” po raz kolejny się sprawdziło. Gdynianie po akcji prawą stronę i mocną centrą w pole karne, wyszli na prowadzenie. W końcówce spotkania trener Łukasz Woźniak zaryzykował i przestawił zespół na grę trójką obrońców. Manewr znakomicie się sprawdził. Wprowadzony w 83. minucie spotkania Wojciech Witoń, kilka minut po wejściu na boisko pokonał bramkarza gospodarzy, zapewniając tym samym cenny punkt.

• Dzięki zwycięstwu Drawa utrzymała 8. lokatę w tabeli. Kolejny mecz w najbliższą sobotę w Drawsku Pomorskim z Bałtykiem Koszalin.