Baja Drawsko - rajd zakończony

• Napisane przez

W dniach 1-2 kwietnia w Drawsku Pomorskim odbywał się rajd pojazdów terenowych Carmont Baja Drawsko. Rajd z bazą w Drawsku Pomorskim i odcinkami specjalnymi na terenie poligonu drawskiego rozpoczął sezon rajdów terenowych w Polsce.

W rajdzie wzięło udział łącznie ponad 100 załóg. Baza rajdu zlokalizowana była na terenie placu przy ul. Prusa. W piątek 1 kwietnia zawodnicy mieli do pokonania kilkukilometrowy prolog rajdu, który prowadził m.in. przez teren byłej żwirowni w pobliżu Woliczna. Nie zabrakło w tym miejscu rajdowych emocji. Największe zainteresowanie kibiców wzbudzały pojazdy przejeżdżające przez szczyt góry piaskowej. W sobotę zawodnicy mieli do pokonania kilkaset kilometrów odcinków specjalnych na terenie poligonu drawskiego. W sobotni wieczór poznaliśmy zwycięzców rajdu.

Baja Drawsko Dzień 2_40

Sławomir Wasiak i Marcin Grydziuszko wygrali Carmont Baja Drawsko Pomorskie. Szczecińska załoga wyprzedziła o 73 sekundy Jesa Munka i Rafała Martona. Miroslav Zapletal i Bartosz Momot zajęli trzeci stopień podium.

Warto dodać, że załoga ZDR RALLY TEAM – Krzysztof Antończak (kierowca) i Andrzej Mańkowski (pilot) zajęła 8 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu i jednocześnie pierwsze miejsce w grupie TH. Reprezentujący również Drawsko Pomorskie Andrzej Kowalski jadący w ramach Rajdowego Pucharu Polski zajął 13 pozycję w klasyfikacji generalnej. Niestety A. Kowalski na trasie sobotniego odcinka specjalnego doznał awarii pojazdu (przebita opona) i stracił cenny czas.