Za miesiąc ruszy pierwszy park linowy w powiecie drawskim

  • Napisane przez  Magdalena Cogiel

Czaplinek już niebawem (1 maja br.) będzie miał nową atrakcję – park linowy przy ulicy Parkowej. Już dziś można zobaczyć pierwsze zamontowane do wspinaczki elementy na drzewach.  

Chętni, korzystając z lin i specjalnych zabezpieczeń, będą mogli pospacerować pomiędzy drzewami mając do wyboru 4 trasy różniące się stopniem trudności. Trzy z nich z systemem asekuracji przepięciowej, dostępne będą dla osób, które mają co najmniej 120 cm wzrostu. Zaplanowana jest również trasa dla najmłodszych tzw. siatkowa, na której poruszać się będą mogły już 3 letnie dzieci. Dla amatorów mocnych wrażeń, chodzenie na wysokości 10 m dostarczy maksymalnej dawki emocji. 

Wykonawca zdradził nam kilka szczegółów dotyczących atrakcji znajdujących się na trasach w czaplineckim parku. Będą to przeszkody o różnym stopniu trudności np.: kładka z krokodyla, przejazd na linie na monocyklu, beczka Flintstona oraz wóz drabiniasty. 

Park linowy to wspaniała forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, może bawić zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Dodatkowo amatorzy tego rodzaju aktywności sportowej nauczą się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi, a także przełamią barierę lęku wysokości oraz strachu. Dlatego już dziś zapraszamy wszystkich do czaplineckiego parku.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto