Pytania radnego Fujarskiego nie wstrzymały zawodów. Zrobił to artykuł red. Bednarka

  • Napisane przez  CAR
Pytania radnego Fujarskiego nie wstrzymały zawodów. Zrobił to artykuł red. Bednarka

18 marca w Głosie Drawska pojawił się artykuł Krzysztofa Bednarka na temat zgodności z prawem toru motocrossowego w Niwce i Broczynie, które obydwa znajdują się na terenie gminy Czaplinek. Efektem artykułu jest wycofanie się organizatora jednego z rajdów z organizacji imprezy. 

Na reakcję organizatora czekaliśmy do dziś. Właśnie wydał on oświadczenie o rezygnacji z organizacji zawodów. W piśmie do Redaktora Krzysztofa bednarka czytamy:

  • Redaktor „Głosu Drawska” 
  • Pan Krzysztof Bednarek 
  • Szanowny Panie! 

Kiedy leżałem w szpitalu dotarła do mnie informacja z Zarządu Głównego PZM w Warszawie o artykule, jaki się ukazał w Głosie Drawska z dnia 18 marca b.r., dotyczącym torów w Czaplinku. Przeczytałem go i szkoda, że Pan nie napisał wszystkiego, co Panu mówiłem przez telefon. Otóż, jak to Pan określił, tor Niwka nie jest torem wyścigowym i nie ma, ani nie było tam żadnej budowy, bo to jest zwykły teren przyległy do byłego wysypiska śmieci o naturalnej konfiguracji terenu, na którym nic poza pokrzywami nie chce rosnąć. Do zawodów cross country (jak samo słowo wskazuje – przełaj) właśnie takie tereny się wykorzystuje. Korzyścią tego jest, jak już Panu mówiłem, że teren niechciany czemuś służy, że dzięki przychylności lokalnych władz, udostępniającej takie miejsca młodzieży zdominowanej współczesną techniką, ma ona gdzie się wyżyć. Zamiast jeździć po lasach i bezdrożach niszcząc środowisko, a niekiedy stwarzając zagrożenia na bocznych drogach. Dziś dzięki temu miejscu, jak to określacie tor Niwka, nie ma tego problemu w Czaplinku i okolicy, bo ambicją każdego młodego człowieka posiadającego sprzęt jest to, by się spróbować na trasie, gdzie jechali mistrzowie, a przy tym często ujawniają się osoby mające predyspozycje do uprawiania sportu motorowego, które w późniejszym czasie promują region. Kiedyś mieliśmy problemy, gdzie zorganizować takie zawody, dziś wiele lokalnych władz, widząc w jakim stopniu daje to korzyści dla lokalnego środowiska, zwraca się do nas, by zorganizować u nich takie zawody. Szkoda Panie redaktorze, że Pan widzi zagadnienie tylko oczami jakiegoś radnego, który jest w opozycji do Burmistrza Czaplinka. Efektem tego jest to, że my nie chcemy brać udziału w jakichś przepychankach, dlatego też podjęliśmy decyzję o rezygnacji z organizacji na terenie Niwki w dniach 23 – 24.07.2016 r. VII i VIII Rundy Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza cross country, i jedynego, bardzo popularnego już w Polsce wyścigu nocnego quadów, na który w tym roku zapowiedzieli również swą obecność zawodnicy z Niemiec. 

  • Waldemar Iracki – organizator cross country 
2016-03-23 Pytania radnego Fujarskiego nie wstrzymały zawodów. Zrobił to artykuł red. Bednarka
Powrót na górę

Moje konto

Więcej