Kolizja w Machlinach, wypadek przed Łąką i tragiczny koniec poszukiwań

  • Napisane przez  DSI na podstawie inf. GCR Czaplinek
Fot. GCR Czaplinek Fot. GCR Czaplinek

Gminne Centrum Ratownicze w Czaplinku poinformowało o ostatnich działaniach jakie miały miejsce na terenie gminy Czaplinek. 

Kolizja w Machlinach 

Kolizja w Machlinach, wypadek przed Łąką i tragiczny koniec poszukiwań

12 marca około godziny 17:25 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do kolizji drogowej w miejscowości Machliny. Po dotarciu na miejsce stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, a jeden pas jezdni jest zablokowany. Polecono wspomóc działający już zastęp OSP Machliny w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączyć akumulatory w pojazdach i wprowadzić ruch wahadłowy. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. W działaniach udział brały: 1 zastęp OSP Czaplinek, 1 zastęp OSP Machliny, 2 zastępy JRG Drawsko Pomorskie oraz Policja. 

Wypadek przed miejscowością Łąka. 

Kolizja w Machlinach, wypadek przed Łąką i tragiczny koniec poszukiwań

Około godziny 5:10 18 marca jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do wypadku drogowego przed miejscowością Łąka. 

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że samochód osobowy marki Renault Laguna na zakręcie wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewa. Osoby poszkodowane samodzielnie opuściły pojazd i zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu zaworu w butli z LPG. W działaniach udział brały: 2 zastępy OSP Czaplinek, 1 zastęp JRG Drawsko Pom., Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. 

Zaginiona mieszkanka Czaplinka odnaleziona martwa 

Kolizja w Machlinach, wypadek przed Łąką i tragiczny koniec poszukiwań

13.03.2016r. około godziny 4:20 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do poszukiwań zaginionej osoby. 

Po dotarciu na punkt koncentracji sił i środków funkcjonariusze policji przekazali, że doszło do zaginięcia 78 letniego mieszkańca Czaplinka. Wstępnie udało się ustalić, że ostatni raz widziany był w okolicach parku przy ul. Wałeckiej. Polecono przegrupować się i przeszukać wskazany obszar. W trakcie działań strażacy natrafili na ciało poszukiwanej osoby u której personel medyczny stwierdził zgon. W działaniach udział brały: 2 zastępy OSP Czaplinek, 1 zastęp JRG Drawsko Pomorskie, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto