Drawa wygrywa w Polanowie i awansuje do kolejnej rundy Pucharu Polski

• Napisane przez  Mateusz Owedyk

W VI rundzie Pucharu Polski KOZP zespół Drawy Drawsko Pomorskie pokonał w Polanowie tamtejszego Gryfa. Po regulaminowym czasie gry utrzymywał się remisowy wynik 3:3. W dogrywce lepsi okazali się drawszczanie, którzy pewnie wygrali 5:3.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Drawy. W 1.minucie spotkania, strzałem z 25 metrów wynik otworzył Mateusz Owedyk. Dalsza część meczu to zdecydowana przewaga zespołu z Drawska Pomorskiego, niestety zawodziła skuteczność. Zamiast kolejnych bramek dla Drawy, zespół z Polanowa doprowadził do wyrównania. Bramkowy remis utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Drugą połowę spotkania lepiej rozpoczęli zawodnicy z Drawska Pomorskiego. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska bramkę na 2:1 strzelił Damian Kupisz. Bramka po raz kolejny uśpiła czujność drawszczan i Gryf doprowadził do wyrównania. Końcowa część regulaminowego czasu gry to ataki na bramkę gospodarzy. Wysiłek przyniósł efekt i Maciej Wyganowski strzałem pod poprzeczkę wyprowadził Drawę na prowadzenie. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem gości, piłkarze Gryfa w ostatniej akcji regulaminowego czasu gry doprowadzili do wyrównania. Wynik 3:3, a przed drużynami było 30 minut dogrywki.

Dodatkowy czas gry to większe doświadczenie oraz lepsze przygotowanie fizyczne III-ligowców z Drawska Pomorskiego. Najpierw czwartą bramkę dla Drawy strzelił Wojciech Witoń, a wynik meczu ustalił Damian Kupisz. Ostatecznie zespół MKS Drawy Drawsko pokonał Gryfa Polanów 5:3.

• Gryf Polanów - MKS Drawa Drawsko Pomorskie 3:5
  • Drawa: Otocki - Kosacki (Hermanowicz), Pedrycz, Dzięgo, Wyganowski - Kondraciuk (Witoń), Andrzejewski, Owedyk, Cierech - Szymański, Kupisz (Korczyński)