Warsztaty licealno- gimnazjalne w kaliskim liceum

  • Napisane przez  Inf. UM w Kaliszu Pomorskim
Warsztaty licealno- gimnazjalne w kaliskim liceum

Młodzież z kaliskiego Gimnazjum, odgrywając rozmaite etiudy teatralne, uczyła się opanowywać stres, improwizować oraz oddychać przeponą, co dopiero umożliwia głośne  i zrozumiałe dla otoczenia mówienie. A wszystko to na warsztatach teatralnych, na jakie zaprosiła ich 3 marca, po raz kolejny Joanna Mączkowska, prowadząca w Liceum znaną z wielu występów grupę  teatralną „Klepsydra”.

Wspólnie z licealistami - gimnazjaliści, których opiekunem była Jolanta Cirzniewska, próbowali swoich sił  w auli kaliskiego Liceum. Wśród  tematów odgrywanych  etiud znalazły się m.in. : wizyta u lekarza, operacja chirurgiczna czy zachowanie na pierwszej randce. Zwłaszcza ta ostatnia scenka wywoływała salwy śmiechu, co stanowiło najlepszy dowód, iż teatr bawiąc – uczy i rozwija zmysły.

- To było bardzo ciekawe doświadczenie i dla młodzieży z „Klepsydry”, i dla gimnazjalistów, Teatr nie tylko bawi, lecz przede wszystkim uczy sztuki nawiązywania kontaktów z innymi oraz sposobów  komunikowania się, co potem przynosi wiele korzyści w dorosłym życiu – podsumowała warsztaty teatralne Joanna Mączkowska.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto