Zobacz jak wyglądał "zimowy" spływ kajakowy Drawą. Film i zdjęcia

  • Napisał 
Pokonywanie przeszkody. Fot. Adam Cygan Pokonywanie przeszkody. Fot. Adam Cygan

Kilkunastu kajakarzy w niedzielę podjęło się sprawdzenia w jakim stanie jest rzeka po jesiennym i zimowym okresie. Mimo, że jest luty pogoda dopisała

Pogoda dopisała, a może nawet za bardzo dopisała. Dobre kilka stopni powyżej zera, brak śniegu i lodu bardziej wskazywały na wczesną wiosnę niż na luty. Na to kajakarze mogli narzekać podczas I zimowego spływu kajakowego organizowanego przez PTTK Oddział w Drawsku Pomorskim dofinansowanego przez gminę Drawsko Pomorskie.

Rajd rozpoczął się przy ul. Łąkowej w Drawsku

Rajd odbył się 21 lutego i rozpoczął się o godzinie 10:00 zbiórką przy Kamieniu Papieskim w Drawsku Pomorskim. Zaplanowana trasa nie była długa i wiodła do pola namiotowego „Jędrkowe Zakole”. Kajaki dostarczyła i spływ obsługiwała firma Jędrkowe Zakole Andrzeja Rusieckiego. 

Ogrom śmieci

Po drodze do pokonania było kilka nowych zwalonych drzew, widoczne były również prace czyszczące brzegi rzeki. Jak zwykle nie brakowało śmieci. Jest ich ogrom, od butelek, puszek, po opony, telewizory. Przy brzegach również odpady budowlane. To wszystko natura kamufluje z nadejściem wiosny.

Mapa

Kajakarze pokonali 9,6 km

W trakcie spływu turyści dokonali pomiaru długości trasy. Do koleśna jest dokładnie 3,96 km, a do Jędrkowego Zakola 9,6 km. 

Kąpiel i ognisko

Ostatnim elementem wyprawy turystycznej było ognisko. Kilku płynących morsów z uwagi na to, że nikt nie wpadł do wody postanowiło się wykąpać w rzece. 

Film zaprezentujemy w późniejszym okresie

 

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto