Pożar w Osieku Drawskim – zobacz zdjęcia strażaków

  • Napisane przez  DSI na podstawie inf. OSP Złocieniec
Fot. Łukasz Sołtys Fot. Łukasz Sołtys

Strażacy wracali z interwencji, podczas której stwierdzono śmierć mężczyzny. Podejrzewano tam, że przyczyną był tlenek węgla – wtedy wezwano ich do pożaru w Osieku Drawskim

W drodze powrotnej do strażnicy zostaliśmy zadysponowani do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w miejscowości Osiek Drawski. Po dojeździe na miejsce stwierdzono że pali się mieszkanie na parterze – Informuje OSP Złocieniec

Na szczęście lokatorzy sami wyszli z mieszkania uciekając przed ogniem. Ogarnął on jeden z pokoi. Strażacy zapobiegli rozprzestrzenieniu na dalszą część mieszkalna oraz strych. Gdyby akcja gaśnicza rozpoczęła się parę minut później ogień przedostałby się na drewniany strych. Widać to na zdjęciach w galerii. 

Ogień został ugaszony, wszystkie tlące się pozostałości zostały wyniesione na zewnątrz mieszkania. Całe mieszkanie zostało oddymione, a strych dokładnie sprawdzony. Strażacy wykonali pomiary. Pracownicy Pogotowia Energetycznego odcięli prąd i wtedy pozwolono  domownikom wrócić do domu.  

W akcji udział brały jednostki : 1 x OSP Złocieniec, 2 x JRG Drawsko Pom., 1 x WSP Budowo, 2 x OSP Wierzchowo, Pogotowie Ratunkowe i Energetyczne. 

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto