W Wierzchowie i Czaplinku kamizelki rozdane

  • Napisane przez  Inf. Star. Powiatowe
W Wierzchowie i Czaplinku kamizelki rozdane

Rocznie na ciemnych drogach w kraju życie traci około 1000 pieszych i rowerzystów. Bardzo często dlatego, że są niewidoczni. W dniach 15-16 lutego br. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Stanisławem Mikołajczykiem oraz Wiceprzewodniczącym Rady Markiem Banaszkiem rozdawali kamizelki, które trafiają do dzieci i  wiernych w gminach Wierzchowo i Czaplinek.

W trosce o życie i zdrowie mieszkańców, szczególnie tych poruszających się pieszo lub na rowerach, Powiat Drawski rozpoczął odblaskową akcję edukacyjną i ufundował kamizelki odblaskowe dla dzieci i dorosłych. Opatrzone są one nowym logo powiatu, a ich noszenie wpłynie z pewnością na bezpieczeństwo użytkowników.

Dotychczas kamizelki trafiły do Szkoły Podstawowej w Broczynie i tamtejszej Parafii, MOW-u w Trzcińcu, Szkoły Podstawowej w Wierzchowie oraz Parafii w Świerczynie. Wkrótce zostaną rozdane kolejne kamizelki w pozostałych gminach Powiatu Drawskiego. 

Realizacja zdań z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz zapobiegania innym zagrożeniom życia i zdrowia ludzi to jeden z obowiązków ustawowych powiatu.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto