Rowerowa wyprawa do centrum powiatu drawskiego

  • Napisane przez  Marcin Hnatkowski
Turyści w centrum powiatu. Fot. Marcin Hnatkowski Turyści w centrum powiatu. Fot. Marcin Hnatkowski

W niedzielę 15 września w rocznicę ustalenia matematycznie obliczonego środka powiatu drawskiego Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział w Drawsku Pomo zorganizowało rajd rowerowy „ROWERZYŚCI W ŚRODKU POWIATU DRAWSKIEGO”.

Na starcie rajdu przy czołgach w Drawsku Pomorskim stawiła się grupa 30 rowerzystów, którzy z uśmiechem na ustach pod przewodnictwem Marcina Hnatkowskiego wyruszyli w zaplanowaną trasę, wiodącą przez Dalewo, Darskowo i Złocieniec, do Stawna. Na trasie nie obyło się bez niespodzianek. Najpierw w niemalże tym samym miejscu przebite zostały trzy opony i konieczne było zrobienie dodatkowego postoju w celu dokonania napraw, później grupę zmoczył deszcz, momentami padając dość intensywnie. To jednak nie odstraszyło rajdowców, gdyż najważniejsze w tym dniu było dotarcie do celu wędrówki - najważniejszego w powiecie drawskim kamienia granicznego stanowiącego jego środek.

Na przybyłych i przemokniętych miłośników rowerowych przejażdżek czekał już Geodeta Powiatowy - Małgorzata Marcinkiewicz-Skorupa, która omówiła od strony technicznej jak wyznaczono punkt graniczny oraz zaprezentowała szkic planowanego do realizacji geodezyjnego stanowiska edukacyjnego.

W drodze powrotnej grupa rowerzystów zatrzymała się w osadzie „SIOŁO” w Stawnie, gdzie mogła się ogrzać oraz posilić gorącą grochówką i pieczoną na ognisku kiełbaską. Pani Geodeta dokonała również wręczenia przygotowanych specjalnie na tę okazję certyfikatów upamiętniających fakt przebywania w geometrycznym środku powiatu. Po poczęstunku uczestnicy rajdu przez Lubieszewo, Linowno i Gudowo dotarli do Drawska Pomorskiego, pokonując łącznie trasę o długości 50 kilometrów.

Rajd został dofinansowany ze środków Powiatu Drawskiego pod patronatem Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto