Znajdziesz i wydobędziesz łódź podwodną. Dostaniesz nagrodę

  • Napisane przez  DSI na podstawie inf. Starostwa Powiatowego

W piątek takie sensacje dobiegają ze Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim. Starosta Drawski ustanowił nagrodę w wysokości 5000 zł za wydobycie z jeziora Drawsko i przekazanie w uzgodniony sposób Starostwu Powiatowemu w Drawsku Pomorskim wrak historycznej łodzi podwodnej z okresu II Wojny Światowej lub wcześniejszego. Znalazca otrzyma także Statuetkę Odkrywcy. 

O nagrodę mogą ubiegać się uczestnicy akcji spełniający postanowienia jej regulaminu zamieszczonego na stronie internetowej jeziorotajemnic.pl, po złożeniu pisemnych oświadczeń o których mowa w regulaminie oraz przekazujący relacje w ramach uczestnictwa w sesji poszukiwawczej.

- Zdaję sobie sprawę, że kwota nagrody nie jest wystarczająca do pokrycia kosztów ewentualnego wydobycia wraku. Jednak przede wszystkim liczy się wyzwanie! - mówi Starosta Stanisław Kuczyński i dodaje: - Nie jest wykluczone, że nagroda znacząco wzrośnie.

Nagroda może wzrosnąć

W jaki sposób? Nagroda może zostać zwiększona o swoją wielokrotność w przypadku deklaracji przekazania darowizny na okoliczność odnalezienia i przekazania okrętu podwodnego. Taką deklarację będą mogły złożyć przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe lub samorządy. W zamian staną się sponsorem akcji i zyskają prawo do umieszczenia swojego logo oraz informacji o fakcie sponsoringu na stronie internetowej akcji oraz w innych materiałach z nią związanych.

Kto znajdzie i przekaże starostwu wydobyty okręt podwodny, liczyć może także na specjalną statuetkę, którą zaprojektuje lokalny przedsiębiorca. Jeszcze nie ma pomysłu na jej wygląd. 

Starosta zdecydowanie podkreśla naukowy charakter akcji: - Chcemy, aby poszukiwania tajemnic jeziora były prowadzone w sposób profesjonalny i zgodny z prawem i aby dążyły przede wszystkim do poznania naukowej obiektywnej prawdy. To jest cel i kręgosłup akcji, pomimo że towarzyszy jej spory rozgłos medialny. Aby to wszystko osiągnąć, konsultujemy się z naukowcami, którzy podpowiadają nam odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich jest organizowanie sesji poszukiwawczych, które zapewnią właściwy nadzór nad badaniami. Organizację sesji, w których będą mogli wziąć udział  poszukiwacze z całego świata, mamy zamiar zlecić odpowiednim podmiotom.  

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej