Spotkanie w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczna szkoła – bezpieczny świat”

  • Napisane przez  Krystian Ignacak

W Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie po raz kolejny miało miejsce spotkanie w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczna szkoła – bezpieczny świat”.

- Tym razem gościliśmy w drawskiej placówce przy ulicy Seminaryjnej uczniów Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy ze Szczecinka oraz podopiecznych szczecineckiej  świetlicy środowiskowej „Kończynka”. Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek – relacjonuje Dyrektor Krystian Ignacak.

Spotkanie uświetniło przedstawienie dzieci ze świetlicy środowiskowej, które dotyczyło zimowej atmosfery, przygód bałwanka i postaci, które napotkał na swojej drodze. Dialogi małych aktorów przeplatane były piosenkami, wszyscy chętnie włączali się w śpiew i klaskali. Na scenie zawitali też gimnazjaliści z grupy teatralnej „Deska” ze Szczecinka. Pod kierunkiem swoich nauczycieli zaprezentowali szereg opowieści w różny sposób ujmujących temat przemocy. Postacie pojawiające się na scenie, ich przygody i dialogi wywołały wiele pozytywnych odczuć w uczniach i nauczycielach ZPE-T w Bobrowie. Uczniowie emocjonalnie reagowali na przedstawiane historie, co było dowodem na to, że odbierali je w odpowiedni sposób. Największym zainteresowaniem cieszyły się postacie Myszki Miki i klownów, od których najmłodsi nie mogli oderwać oczu. 

Na zakończenie, wychowankowie ZPE-T w Bobrowie wraz z nauczycielami przedstawili własną interpretację tematu „Stop przemocy”. Połączenie historii z codziennego, szkolnego życia, znaczących tekstów i melodii dało niesamowity przekaz. Uczniowie wczuli się w swoje role, a dosłowność prezentowanych historii pozwoliła na utrwalenie dobrych wzorów zachowań. Układy taneczne, do znakomicie dobranych polskich utworów muzycznych potwierdziły prawdziwość wygłaszanych haseł. Założony cel został osiągnięty: profilaktyka przemocy i agresji ukazana w sposób przystępny i zrozumiały. Ziarno dobrych praktyk zostało zasiane po raz kolejny, a uczniowie, którzy chłoną tak przekazywaną wiedzę to doskonałe potwierdzenie.

Koordynatorami przedsięwzięcia były panie: Karolina Gościńska i Małgorzata Wilk.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto