Wspólne warsztaty liceum i gimnazjum w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  Inf. UM w Kaliszu Pomorskim
Wspólne warsztaty liceum i gimnazjum w Kaliszu Pomorskim

Działająca w kaliskim liceum grupa teatralna „Klepsydra” nie tylko prezentuje nowe spektakle i widowiska, ale także zaprasza do  artystycznych działań młodszych kolegów z kaliskiego Gimnazjum. Na wspólnych warsztatach (27 stycznia) odgrywano między innymi scenki z wykorzystaniem rekwizytów. I przykładowo, wyczarowano lot samolotem.

- Te systematycznie powtarzane, wspólne ćwiczenia licealistów z gimnazjalistami są korzystne dla uczniów obu szkół. Pierwsi zauważają w ich trakcie, ile już zdołali się na scenie nauczyć, a drudzy widzą, ile jeszcze nauczyć się warto – mówi opiekunka grupy, Joanna Mączkowska.

Opracowane i prowadzone przez nią ćwiczenia rozwijają wyobraźnię, pozwalają opanować animację przedmiotem. W sumie dają uczniom satysfakcję i radość z przekazywania widzom zamierzonych treści oraz formy. Gimnazjaliści, którzy  przybyli na warsztaty teatralne z  panią Jolantą Cirzniewską, wspólnie z licealistami chętnie przygotowują krótkie etiudy oraz uczestniczą w różnorodnych ćwiczeniach. Największą radość, ale i twórcze zaangażowanie, wywołało w nich odkrywanie walizki pełnej tajemnic, czyli ogrywanie teatralnych rekwizytów, a także odgrywanie wybranych postaci, których tożsamość odgadywała widownia.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto