Zabawa na śniegu i lodzie? Najlepiej do Czaplinka, Drawska i Kalisza. Tam jest bezpiecznie

  • Napisał 
Górka saneczkowa w Czaplinku. Fot. UM Czaplinek Górka saneczkowa w Czaplinku. Fot. UM Czaplinek

Przed nami kilka dni zimowej odwilży, a przecież nadchodzą ferie. Wejście na lód to dla dzieci frajda. Rodzice jednak muszą zadbać o to aby ich pociechy były bezpieczne i nie doszło do tragedii. Dlatego przypominamy Wam, że w powiecie drawskim funkcjonują dwa lodowiska w Czaplinku i Drawsku. Jest górka saneczkowa w Czaplinku i Starej Studnicy, a na nartach można szusować w ośrodku „STARA STUDNICA – SKI”.

Lodowisko w Czaplinku

Lodowisko znajduje się przy hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku ul. Wałecka 49. Obiekt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -14 dla dzieci i młodzieży ze szkół - bezpłatnie oraz komercyjnie w godzinach 15:00 - 21:00. W soboty i niedziele w godzinach od 12:00 - 20:00. Oczywiście można wypożyczyć łyżwy. Jak się dowiedzieliśmy gmina Czaplinek właśnie zakupiła 25 par nowych łyżew. 

Lodowisko w Drawsku Pomorskim

Lodowisko znajduje się przy ulicy Gdyńskiej, droga wojewódzka 148 (wyjazd z Drawska na Łobez). Czynne jest cały tydzień. Od poniedziałku do piątku od 16:30 do 20:30 oraz w soboty i niedziele od 10:00 do 22:00. Pozostałe godziny zarezerwowane są przez Urząd Miejski dla dzieci ze szkół. Ceny biletów to 8 zł/h w dni powszednie oraz 10 zł/h w weekendy. Wypożyczenie łyżew to koszt 7 zł. W okresie ferii w godzinach 10:00 - 16:00 drawski ratusz wykupił darmowy wstęp na lodowisko dla dzieci i młodzieży. Także cena wypożyczenia łyżew podczas ferii będzie mniejsza i wyniesie 2 zł. 

Górka saneczkowa

Górka saneczkowa w Czaplinku czeka na amatorów śnieżnych zabaw.  Znajduje się ona przy ulicy Jesionowej. Jej dostępność uzależniona jest od opadów śniegu i temperatury.

Stok narciarski

Ośrodek Sportów Zimowych „STARA STUDNICA – SKI” zaprasza na narty do Starej Studnicy. Na miejscu można wypożyczyć narty z kijkami i butami oraz sanki. Właściciele oferują dwie trasy zjazdowe o długość 350 i 550 metrów. Różnica poziomów wynosi 50 m. Jest górka dla saneczkarzy, wyciąg niskiego prowadzenia liny – orczyk o długości 300 m. Telefony informacyjne (067) 259 53 05, 0 601 57 31 62

 

Powrót na górę

Moje konto

Więcej