Szlakiem Wiatraków - fotorelacja z rajdu pieszego

  • Napisane przez  Paweł Górzyński
Fot. Mariusz Ziemecki Fot. Mariusz Ziemecki

Podczas ostatniej niedzieli (10 stycznia) w całym kraju odbył się  24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego zbierane były środki na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Tradycyjnie już, jak co roku do akcji włączyli się drawscy turyści, biorąc udział w rajdzie pieszym. Tym razem rajd odbywał się pn. „Szlakiem Wiatraków”, a jego trasa wiodła z Drawska Pomorskiego przez Gajewo, nad jeziorem Małe Dołgie, Gajewko, Ustok i z powrotem do Drawska Pomorskiego. W pierwszej części rajdu trasa przebiegała w pobliżu ogromnych turbin wiatrowych, które zostały wybudowane w ubiegłym roku. Uczestnicy mieli możliwość z bliska przyjrzeć się konstrukcjom wiatraków, a także poznali dane techniczne budowli.

W połowie trasy nad jeziorem Małe Dołgie odbyło się ognisko, na którym turyści upiekli kiełbaski, posilili się i odpoczęli przed dalszą wędrówką. Po dotarciu do Drawska Pomorskiego uczestnicy rajdu udali się do hali sportowej drawskiego gimnazjum, gdzie odbywała się zbiórka środków na WOŚP oraz licytacja. Każdy z uczestników rajdu mógł wspomóc akcję Wielkiej Orkiestry, wrzucając datek lub uczestnicząc w licytacji.

Rajd został zorganizowany przez Oddział PTTK w Drawsku Pomorskim. Uczestniczyło w nim 38 osób. Turyści pokonali trasę o długości 14 km.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej