REKORDOWY 24. Finał WOŚP w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  Aneta Olszacka
REKORDOWY 24. Finał  WOŚP w Kaliszu Pomorskim

24. Finał WOŚP dobiegł końca. Sztab Owsiaka wciąż liczy, a my już możemy pochwalić się kolejnym REKORDEM! Kalisz Pomorski zebrał kwotę 21.897,54 zł, ponadto do naszego sztabu wpłynęły środki zebrane w Drawsku Pomorskim w wysokości 8.631,62 zł. Razem SZTAB w Kaliszu Pomorskim zasila Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwotą 30.529,16 zł. 

A Mieszkańcy, jak zawsze - cudowni i niezawodni! To wydarzenie zapoczątkowane 24 lata temu niesie ze sobą tak wielką energię, że rola organizatorów Finału to jedynie skoordynowanie działań, bo chętnych do pomocy i współorganizacji nie brakuje! Wspaniałe jest to, że każdy sam już proponuje w czym może pomóc.  Orkiestra to nie tylko muzyka i dobra zabawa – wszyscy wiedzą, że każdy FINAŁ WOŚP ma wyznaczony bardzo ważny CEL, do którego wspólnie zmierzamy. W tym roku pieniądze zbieraliśmy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów! 

To był naprawdę magiczny dzień. Choć od rana mroźno i chłodno już od rana na ulicach Kalisza Pomorskiego pojawili się wolontariusze – w większości uczniowie Gimnazjum w Kaliszu Pomorskim – szkoły, która od wielu lat jest założycielem sztabu WOŚP w naszym mieście. Wśród kwestujących byli również chętni uczniowie lokalnych szkół podstawowych i liceum.  Z godziny na godzinę robiło się coraz cieplej, bo coraz większe serca okazywali mieszkańcy, którzy wychodzili wolontariuszom naprzeciw i zasilali WOŚP wrzucając do puszek monety i banknoty. Media informowały, że w tym roku Polacy dla Orkiestry byli wyjątkowo hojni i tak również było w Kaliszu Pomorskim. Niezawodni okazali się również darczyńcy. Zebraliśmy mnóstwo  przedmiotów do licytacji, słodkości do sklepiku Rady Rodziców i oczywiście poczęstunku dla wolontariuszy, którzy dotarli na ciepłą herbatę do MGOK.  Już od wczesnych godzin popołudniowych sala Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim zaczęła się zapełniać. Program artystyczny przygotowany przez lokalne grupy, zespoły i solistów przeplatany był licznymi licytacjami, które w tym roku znakomicie poprowadzili uczniowie kaliskiego liceum: Samson i Boguś (jeszcze raz dziękujemy!). Nie mieli łatwego zadania, bo musieli zmierzyć się z licytacją 149 zgromadzonych przedmiotów! - od drobnych kalendarzy, kubków i aniołów po wielkie pufy, a nawet 4-osobowe sanie wprost na zimowy kulig.  Na szczęście publiczności do udziału w licytacji nie trzeba było namawiać. Czas licytacji urozmaicony był występami artystycznymi grupy wokalnej „Wesoła Gromada”, solistów – Martyny Frańczak, Amelii Słowik, Joanny Krupińskiej i instruktora Bartłomieja Michalczyka. Ponadto wystąpiły grupy „My Emeryci” i „Violki Kibolki” oraz solista p. Bronisław Drozd. Wokalne umiejętności zaprezentowały również Julia Zinczuk i Kamila Pomagalska - solistki z Grupy Teatralnej „Klepsydra” działającej w kaliskim liceum. Tanecznie zaprezentowały się grupy  „Debiucik”, „Debiut” i „Sigma” z MGOK w Kaliszu Pomorskim oraz zaproszona grupa prezentująca Zumba fitness z instruktorem B. Sobczyk –Dobrowolską na czele. Mocny muzyczny akcent dla Orkiestry dała grupa bębniarska „Hakuna Mattata”, a na zakończenie dynamicznie zaprezentowali się prowadzący imprezę Samson i Boguś wprowadzając nas w klimaty rapu. 

Emocje i atmosfera jakie nam towarzyszyły na długo pozostaną w pamięci. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać kolejnego jubileuszowego finału WOŚP. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna, że byliście i graliście razem z nami! Podziękowania również dla mieszkańców Drawska Pomorskiego, którzy przyłączyli się do tegorocznego finału. To dzięki Wam wszystkim „Mierzyliśmy wysoko” i możemy być dumni z tego, co osiągnęliśmy, by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! I na koniec przesłanie od Jurka Owsiaka: „Do zobaczenia za rok na 25. Finale WOŚP! I pamiętajcie - gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!” 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej