Czaplinek dorzuca do WOŚP 12 655, 53 zł. To więcej niż podczas 23 finału

  • Napisane przez  CZOK

Gmina Czaplinek jak zawsze, również i tym razem dzielnie uczestniczyła w 24 już finale WOŚP.  Trybuny Hali Widowiskowo – Sportowej były wypełnione po brzegi. Orkiestra grała 10 stycznia, od samego rana. Nie zważając na aurę pogodową nasi dzielni wolontariusze zbierali pieniądze dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. Przez cały czas trwania imprezy odbywał się pokaz ratownictwa grupy RESCUE – ZDR, Finał imprezy w Czaplinku trwał od godz.  14:00 do godz. 20:00  w Hali Widowiskowo-Sportowej. Część artystyczna rozpoczęła się projekcją materiału video  z przesłaniem od Burmistrza Czaplinka Adama Kośmidra. Pan Burmistrz choć nie mógł uczestniczyć osobiście na rozpoczęciu, gorąco pozdrowił wszystkich biorących udział w WOŚP, następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej w Czaplinku pan Wacław Mierzejewski oraz Dyrektor Czaplineckiego Ośrodka Kultury pan Marcin Naruszewicz. Całą imprezę poprowadziła z ogromną charyzmą i energią pani Agnieszka Chrościcka (instruktor ds. działalności i koordynacji świetlic wiejskich terenu Gminy Czaplinek).

Licznie przybyli mieszkańcy Czaplinka i okolic mieli przyjemność zobaczyć bogaty program artystyczny. Zaprezentowali się nasi lokalni artyści, zaczynając od najmłodszych przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Czaplinku, zespołu ludowego „Jarzębiny” z Broczyna pod kierownictwem pana Janusza Kucharskiego, uczniów Szkoły Podstawowej w Czaplinku pod kierunkiem pani Marioli Chukowskiej, zespołu Śpiewaczego „Marianki” działającego  przy Kole Emerytów Rencistów i Inwalidów w Czaplinku pod kierownictwem pana Mariana Sujeckiego. Wystąpili   również artyści z CzOK: teatr „Bajera” oraz teatr „Yes”, gdzie instruktorem jest pani Ewa Tamulewicz,, występ wokalny instruktora pana Bartka Michalczyka oraz jego podopiecznych: Mai Waszajło, Nadi Miazgi, Oliwii Małys i Michaliny Mazur oraz uczniów Ogniska Muzycznego pod kierunkiem pana Jerzego Bogaleckiego  - Michała Nowaka, Aleksandry Pita, Karoliny Krzemień, Alicji Filipczak oraz Oliwii Cichaczewskiej. Wystąpił również zespół taneczny Studia Tańca i Stylu Klif działający przy Czaplineckim Ośrodku Kultury, którego instruktorem jest pani Zdzisława Harańczyk oraz zespół taneczny „Gwiazdeczki” ze świetlicy wiejskiej w Kluczewie , której opiekunem jest pani Agnieszka Chrościcka. Jednym z ważniejszych elementów 24 finału była licytacja gadżetów podarowanych przez mieszkańców naszej gminy. Mogliśmy wylicytować miedzy innymi: kosz wypełniony po brzegi Miodami Drahimskimi, nocleg w Pałacu w Siemczynie, karnet na zabiegi w Gabinecie Kosmetycznym Metamorfoza, romantyczną kolację w Hotelu Elekt, kolację dla dwóch osób w restauracji/pizzerii Los Americanos, strzyżenie  włosów w zakładzie fryzjerskim „Hanna”, samochodowe środki pielęgnacyjne ze sklepu motoryzacyjnego Auto-Net  oraz wiele innych. Dzięki aukcji na konto WOŚP  z samych tylko licytacji wpłynie 4772,20 zł. Za najwyższe kwoty zostały zlicytowane następujące przedmioty: strona „Kuriera Czaplineckiego”, deska do prasowania ufundowana przez panią Beatę Olszewską dyrektor B. S., całodniowy rejs statkiem „Perkoz”, zestaw Miodów Drahimskich oraz gitara z autografami zespołu „Strachy na Lachy”. Po licytacjach gościnnie wystąpiła wokalistka Karolina Rutkowska oraz Marcin Mierzejewski, który zaprezentował pokaz tańca. Na koniec każdy mógł rozgrzać się tańcząc zumbę, którą z ogromną energią poprowadziła pani Justyna Kuzio. O godz. 20:00 przed Szkołą Podstawową odbyła się ostatnia w tym dniu atrakcja - „Światełko do nieba”. 

12 655, 53 zł. To więcej niż podczas 23 finału

Jako Czaplinecki Ośrodek Kultury – organizator 24 Finału WOŚP pragniemy złożyć gorące podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznego finału. W rezultacie przyniosło to efekt zebrania przez Czaplinian 12 655, 53 zł (jest to znacznie wyższa kwota  niż zeszłego roku – GRATULUJEMY !!!),  Podziękowania składamy również wolontariuszom, darczyńcom, artystom oraz ich opiekunom, Ochotniczej Straży Pożarnej za „Światełko do nieba” oraz za przygotowanie dekoracji, panu Januszowi Ziętkiewiczowi za pomoc w organizacji, panu Marianowi  Rutowiczowi dyrektorowi  ZGK za udostępnienie swoich pracowników do  rozłożenia sceny,  grupie RESCUE – ZDR, właścicielom Los Americanos za podarowanie dodatkowo kwoty 300 zł na WOŚP, Strażnikom Miejskim, Policji oraz wszystkim, dla których WOŚP nie jest obojętna. To dzięki Wam Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej