Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Strażacy uratowali wędkarza na jez. Lubie

  • Napisane przez  Andrzej Podolak. Komenda Powiatowa PSP w Drawsku Pomorskim

W dniu 9 września 2013 roku o godz. 12.40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny, który wypłynął łodzią wiosłową na J. Lubie i w trakcie połowu ryb wystąpiły opady deszczu a na jeziorze powstała wysoka fala. Według relacji, sam zgłaszający był zziębnięty i nie wiedział gdzie jest.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano siły i środki służb ratowniczych. Po przybyciu zastępów na plażę w miejscowości Lubieszewo Gm. Złocieniec polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zwodować łódź ratowniczą i rozpocząć poszukiwania mężczyzny. Po kilkunastu minutach intensywnych poszukiwań odnaleziono miotaną przez fale łódź z siedzącym na niej mężczyzną. W trakcie rozpoznania ustalono iż to właśnie on wzywał pomocy.Mężczyźnie, który nie posiadał kapoka ani kamizelki ratunkowej polecono nie podnosić się z łodzi i zaczekać na ewakuację do łodzi ratowniczej. W trakcie podpływania do łodzi z wędkarzem na pokładzie, pomimo wyraźnych poleceń Kierującego Działaniem Ratowniczym mężczyzna ubrany w grubą kurtkę wstał, zatoczył się i częściowo wpadł do wody.

Jeden z ratowników widząc, co się dzieje natychmiast przeskoczył z łodzi ratowniczej do łodzi wiosłowej, chwycił wpadającego do wody mężczyznę za nogi i wciągnął na pokład. Wszystko to odbyło się w ułamku sekundy zaś oszołomiony mężczyzna, którego tułów zanurzył się już w wodzie przez chwilę nie mógł złapać oddechu. Po zaopatrzeniu termicznym i udzieleniu wsparcia psychicznego mężczyznę wraz z łodzią wiosłową przetransportowano na plażę w miejscowości Lubieszewo gdzie oczekiwał już zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Po przebadaniu przez personel medyczny mężczyzna odmówił transportu do szpitala i pozostał na miejscu pod nadzorem policji.

Okoliczności zdarzenia bada Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim. W działaniach ratowniczych udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej