BARWY LASU – wernisaż wystawy pokonkursowej

  • Napisane przez  Aneta Olszacka

W Galerii „ZA FILARAMI” w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „BARWY LASU”. Konkurs plastyczny, którego uczestnicy mieli za zadanie przedstawić prace inspirowane leśnym krajobrazem  trwał od października br. W listopadzie jury w składzie: Tomasz Bukowski, Dorota Izdebska, Bernadetta Klimczak oceniło ponad tysiąc nadesłanych prac i wyłoniło laureatów. W piątek 11.grudnia 2015 r. na uroczystej Gali Finałowej Konkursu laureaci odebrali dyplomy i nagrody z rąk pani Anety Olszackiej – wicedyrektor Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, a także przedstawicieli sponsorów konkursu pani Zofii Gardzińskiej – prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim i Zofii Kaliniak-Zmiertka – przedstawiciela Nadleśnictwa Kalisz Pomorski. Pod wielkim wrażeniem nadesłanych prac już podczas ich oceny był Tomasz Bukowski –dyrektor M-GOK w Kaliszu Pomorskim i przewodniczący jury konkursu. 

Cieszymy się, że wśród gości, którzy uczestniczyli w wernisażu byli laureaci zarówno z gminy Kalisz Pomorski, ale także ze Złocieńca,  Miastka, a nawet  z Gdańska. Najbardziej przejęci udziałem w wernisażu wystawy „Barwy lasu”  byli najmłodsi uczestnicy konkursu, ale pomoc sponsorów sprawiła, że wszyscy przybyli uczestnicy byli zadowoleni z nagród książkowych i upominków  (ufundowanych przez M-GOK w Kaliszu Pomorskim, Nadleśnictwo Kalisz Pomorski i BS w Kaliszu Pomorskim) uzupełnionych gadżetami promocyjnymi przekazanymi przez gminę Kalisz Pomorski oraz  galanterią, biżuterią, ozdobami i artykułami odzieżowymi  ufundowanymi przez państwa Anetę i Gerarda Chwiłkowskich (Pracownia Krawiecka Babette-Style). Naszym darczyńcom za pomoc w realizacji konkursu składamy ogromne podziękowania. Gratulacje i podziękowania składamy również  instruktorom/nauczycielom i rodzicom za przygotowanie podopiecznych do udziału w naszym konkursie. 

Wernisaż przebiegał w miłej atmosferze. Po wręczeniu nagród, przy poczęstunku była okazja do rozmów. Pomimo zbliżającej się wielkimi krokami zimy Galeria „Za Filarami” rozpromieniła  się wszystkimi kolorami lasu. Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej, która  będzie prezentowana do końca stycznia 2016 r. 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto