Pożar hurtowni w Złocieńcu na ul. Drawskiej - zdjęcia

  • Napisane przez  DSI na podstawie inf. OSP Złocieniec
Fot: Arkadiusz Jaworski, Łukasz Sołtys Fot: Arkadiusz Jaworski, Łukasz Sołtys

Tuż po godzinie 1:00 12 grudnia Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze hurtowni budowlanej na ul. Drawskiej. Po dojeździe stwierdzono iż jedna z dwóch hal stoi w ogniu, pożar był już zewnętrzny i zagrażał stojącej hali obok, obydwie hale są ze sobą połączone. 

Dowódca wydał rozkaz ubrania aparatów ODO i obrony hali, która nie była objęta pożarem. Strażacy  rozstawili podnośnik i w celu podania dwóch prądów wody/piany w natarciu. Jeden prąd był podawany z podnośnika a z drugim rota starała się wchodzić do budynku i łapać ogień przed przedostaniem się na dalszą część hurtowni. W jednej z części budynku znajdowały się dwie butle z gazem 11kg. 

Udało się złapać ogień przed przedostaniem i uratować hale, przyczyna pożaru na chwilę obecną nie jest znana - prowadzone jest dochodzenie. 

W działaniach udział brały: 2xOSP Złocieniec,3xJRG Drawsko Pom., 2xOSP Czaplinek,2x OSP Wierzchowo, WSP Budowo, OSP Siemczyno,Policja,Pogotowie Energetyczne. 

W Złocieńcu potrzebny ciężki wóz bojowy

Jak informują strażacy ze Złocieńca w pierwszej fazie pożaru pomimo jeziora na przeciwko hurtowni zaczęło brakować wody. Na szczęście dojechały pojazdy ze wsparciem  i podawanie wody odbyło się bez większych zakłóceń. Strażacy jednak sygnalizują że jest za mało ludzi aby wysyłać ich na budowanie stanowiska wodnego. Ta akcja dobitnie pokazuje jak bardzo potrzebny jest samochód CIĘŻKI w Złocieńcu - już od paru lat nie mamy nic w miejsce wycofanego Jelcza. Jesteśmy jedynym miastem w powiecie bez takiego samochodu - informują strażacy.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto