"Razem po Zdrowie" - warsztaty stowarzyszenia "FILAR"

  • Napisane przez  Filar
"Razem po Zdrowie" - warsztaty stowarzyszenia "FILAR"

W dniach 7,8 grudnia uczestnicy Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy oraz dwie grupy pięciolatków, z przedszkola  w Drawsku Pomorskim miały już kolejny raz okazję przeżyć wspólną przygodę z gotowaniem. Tym razem warsztaty polegały na wspólnym pieczeniu i dekorowaniu świątecznych, zdrowych smakołyków- pierniczków, babeczek i ciasteczek.

Dzieci wspólnie z podopiecznymi ośrodka ugniatały, wałkowały, wycinały bożonarodzeniowe kształty, a na koniec wszyscy wspólnie zdobili  ciastka.

Było smacznie, wesoło i w przyjaznej atmosferze, co było głównym celem stowarzyszenia "FILAR"- organizatora warsztatów. Wspólne zajęcia przyczyniają się do kształtowania pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych i budują od najmłodszych lat przyjazny klimat dla integracji.

Warsztaty kulinarne cieszyły się zainteresowaniem nauczycieli przedszkolnych i dzieci. Przy wsparciu Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim, stowarzyszeniu udało się zorganizować zaplecze dla przeprowadzenia praktycznych zajęć dla czterech  grup pięciolatków i grupy osób niepełnosprawnych. Projekt "Razem po zdrowie" zakładał spotkanie z dietetykiem, warsztaty przygotowywania surówek i sałatek oraz warsztaty cukiernicze pieczenia zdrowych słodkości. Projekt się skończył, ale stowarzyszenie już teraz ma w planie kolejne wspólne działania z najmłodszymi.

Projekt  został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Za pozyskane fundusze zakupiono sprzęt na wyposażenie pracowni kulinarnej Ośrodka oraz niezbędne materiały do przeprowadzenia warsztatów.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto