Rajd Mikołajkowy Szlakiem Drawskiego Parku Krajobrazowego

  • Napisane przez  Paweł Górzyński
Fot. Mariusz Ziemecki Fot. Mariusz Ziemecki

W niedzielę 6 grudnia drawski Oddział PTTK zorganizował turystyczny rajd pieszy Szlakiem Przyrodniczym Drawskiego Parku Krajobrazowego. Był to już trzeci etap wędrówki tym szlakiem, tym razem na odcinku od Starego Worowa do Kluczewa. Z racji tego, że rajd odbywał się 6 grudnia, a więc w dniu św. Mikołaja, podczas rajdu nie zabrakło akcentów mikołajkowych. Były specjalne przebrania, a co najważniejsze były także prezenty dla każdego uczestnika.

Na wspólną wędrówkę wybrało się 26 turystów, którzy pokonali trasę ze Starego Worowa przez Warniłęg, Małobór, Mącidół, Uraz do Kluczewa, łącznie ok. 20 km. Mniej więcej w połowie trasy, nad brzegiem jeziora Drawsko odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Podczas przerwy na posiłek był czas na zorganizowanie loterii, w której każdy uczestnik wygrał jakiś drobny prezent. Dojazd do Worowa oraz powrót z Kluczewa odbył się autokarem.

Rajd odbył się dzięki wsparciu finansowemu gminy Drawsko Pomorskie, a opiekę merytoryczną sprawowali przodownicy turystyki pieszej drawskiego Oddziału PTTK – Wiesława Gręziak oraz Mariusz Ziemecki.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto