Kwoty dotacji przedszkolnych dla poszczególnych gmin

  • Napisał 
Krystyna Szumilas, Fot. WIkipedia. Autor: Katarzyna Czerwińska Krystyna Szumilas, Fot. WIkipedia. Autor: Katarzyna Czerwińska

W tym roku do samorządów trafi ponad 503 mln zł dotacji na edukację w przedszkolach. Jakie środki zostaną przekazane na edukację przedszkolną w naszych gminach możemy sprawdzić w artykule. Od tego roku szkolnego edukacja przedszkolna jest dotowana przez państwo. Za okres wrzesień-grudzień za każdego przedszkolaka w wieku 2,5 - 6 lat do gmin trafi po 414 zł. Nie jest ważne ile dziecko spędza czasu w przedszkolu. Między samorządy podzielono kwotę 503,6 mln zł. Gminy miejskie otrzymają 262 mln zł. Gminy miejsko-wiejskie 115 mln zł, natomiast gminy wiejskie ponad 126 mln zł. 

Z gmin powiatu drawskiego najwięcej otrzyma Drawsko Pomorskie, a najmniej Ostrowice. Poniżej wysokość dotacji przedszkolnych naszych gminach. 

  • Czaplinek -  158 976
  • Drawsko Pomorskie -  190 440
  • Kalisz Pomorski -  84 870
  • Ostrowice -  16 146
  • Wierzchowo -  47 610
  • Złocieniec - 177 192

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto