Prezydent Andrzej Duda na poligonie drawskim

Prezydent obserwuje ćwiczenia. Fot. Adam Cygan Prezydent obserwuje ćwiczenia. Fot. Adam Cygan

„Jedyna nasza odpowiedź na terroryzm to sprawne armie” - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda podczas dzisiejszej wizyty na poligonie drawskim. 

Od kilku dni w Krakowie i na poligonie w Drawsku Pomorskim trwa ćwiczenie pod kryptonimem „Common Challenge – 15” certyfikujące Grupę Bojową Unii Europejskiej utworzoną przez państwa Grupy Wyszehradzkiej. Uczestniczą w nim żołnierze polscy, czescy, słowaccy i węgierscy.

Prezydent podkreślił, że terroryzm to dzisiaj zagrożenie globalne, które "materializuje się w stopniu w zasadzie już wojskowym". - Terroryzm to dzisiaj nie tylko niewielkie zorganizowane grupy, ale to dzisiaj są już całe armie - mówił Andrzej Duda.

Prezydent rozpoczął wizytę na lotnisku w Ziemsku, gdzie został powitany przez dowództwo ćwiczących wojsk, a następnie wygłosił przemówienie. Prezydent pogratulował organizacji ćwiczeń dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina. Prezydent  podkreślił w swojej wypowiedzi jak ważne w aktualnej sytuacji politycznej jest współdziałanie wojsk z różnych krajów w dbaniu o bezpieczeństwo.

Andrzej Duda pogratulował i podziękował za obecność w tym ćwiczeniu wszystkim uczestniczącym w nim żołnierzom.

Prezydent wyraził nadzieję, że tego typu spotkania będą przyczyniały się nie tylko do pogłębienia świadomości naszego bezpieczeństwa, ale będą się przyczyniały również do pogłębienia więzów przyjaźni wśród społeczności międzynarodowej.

W dalszej części wizyty Prezydent obserwował pokaz taktyczny na pasie taktycznym Bucierz, a także pokaz na terenie obiektu szkoleniowego w pobliżu Ziemska i Żółtej Trybuny. Żołnierze biorący udział w ćwiczeniach zaprezentowali Prezydentowi sprzęt jaki był wykorzystywany podczas ćwiczeń Common Challenge-15.

W spotkaniu na poligonie drawskim na zaproszenie dowódcy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko pułkownika Marka Gmurskiego udział wzięli przedstawiciele samorządów i instytucji z powiatu drawskiego. 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem