Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Koszykarki z Drawska obroniły tytuł w ogólnopolskim turnieju o puchar Burmistrza Drawska Pomorskiego

  • Napisane przez  Piotr Łuczak

W dniach 23-25 października na hali Gimnazjum w Drawsku Pomorskim rozgrywany był XVI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT O PUCHAR BURMISTRZA „DRAWSKO 2015’”. W tegorocznych zawodach wzięło udział 7 drużyn. 

W związku z tym, grając systemem „każdy z każdym” trzeba było rozegrać aż 21 meczów aby wyłonić zwycięzcę. Mecze rozpoczynały się o godzinie 8.30. a kończyły przed 22.00.

Po tym istnym maratonie ustalono końcową klasyfikację turnieju, w której:

  • I miejsce zajęła drużyna UKS „Olimpijczyk” Drawsko Pomorskie
  • II miejsce zajęła drużyna MKS „Kusy” Szczecin
  • III miejsce zajęła Kadra Zachodniopomorska rocznika 2002’
  • IV miejsce zajęła drużyna Wilki Morskie Szczecin
  • V miejsce zajęła drużyna GKS „Grom” Turowo
  • VI miejsce zajęła drużyna UKS „Basket” Ostrów Wielkopolski
  • VII miejsce zajęła drużyna UKS „Błękitny Delfin” Bydgoszcz

Dziewczęta z „Olimpijczyka” spisały się znakomicie, wygrywając wszystkie 6 meczów i broniąc tytuł zdobyty przed rokiem.

Najlepszą zawodniczką naszej drużyny wybrano Katarzynę Mamrowicz, najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyła Alicja Kościukiewicz (61), a  MVP całego Turnieju (najbardziej wartościową zawodniczką) wybrano Patrycję Czubek („Olimpijczyk” Drawsko Pomorskie).

  • Drużyna UKS „Olimpijczyk” Drawsko Pomorskie grała na turnieju w składzie:
  • Patrycja Czubek, Oliwia Grochulska, Weronika Banaś, Zuzanna Oziero, Natalia Liszewska, Izabela Żołądkiewicz, Alicja Kościukiewicz, Sylwia Zwindowska, Wiktoria Gajewska, Karolina Kundera i Katarzyna Mamrowicz. Trenerem drużyny jest Edward Mróz.

W trakcie turnieju swój debiut zaliczyły również najmłodsze koszykarki „Olimpijczyka”, ze Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim. W niedzielny poranek o godzinie 10.45 dziewczynki rocznika 2004’ (V klasa SP), rozegrały na Sali SP Drawsko Pom. mecz towarzyski z drużyną GKS „Grom” Turowo. Po bardzo zaciętym spotkaniu, drawszczanki ostatecznie wygrały 25:24

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej