Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Sokół lepszy od Gryfa w derbach A klasy

• Napisane przez  Marcin Karow

Sokół Suliszewo pokonał przed własną publicznością Gryfa Budowo 6:2 w meczu dziewiątej kolejki 3. grupy koszalińskiej A klasy.

Sokół Suliszewo wystąpił w składzie:

Grzegorz Karow - Marcin Karow (C) (82' Maciej Jakubowski), Bartłomiej Kamiński, Mariusz Jakubowski, Mateusz Dolak - Piotr Pawlak (55' Piotr Godlewski), Łukasz Hofman, Wojciech Puszczak (75' Dawid Dudzik), Paweł Serafin (65' Mateusz Terefeńko), Tomasz Wyrzykowski - Marcin Jakubowski

Mecz rozpoczął się od kilku groźnych sytuacji Sokoła, po których piłka albo przelatywała minimalnie obok bramki albo uderzała w poprzeczkę, jednak to Sokół narzucił swój styl gr przeciwnikowi i coraz częściej stwarzał sobie sytuacje, czego efektem była pierwsza bramka Marcina Jakubowskiego po podaniu Pawła Serafina. Niestety Gryf zdołał kilkanaście minut później wyrównać. Przed przerwą drugi raz piłkę w siatce bramki gości umieścił Marcin Jakubowski, który wykorzystał dośrodkowanie Tomasza Wyrzykowskiego z rzutu rożnego. Do przerwy mieliśmy wynik 2:1. Po zmianie stron hat-tricka skompletował Marcin Jakubowski, któremu asystował znów Tomasz Wyrzykowski. Niespełna minutę później goście zdobyli bramkę kontaktową. Dogodną sytuację do podwyższenia wyniku zmarnował Marcin Karow, który nie wykorzystał rzutu karnego. W 52. minucie żółtą kartką ukarany został Piotr Pawlak, którego trzy minuty później zmienił Piotr Godlewski. Po nieco ponad godzinie gry na boisku pojawił się Mateusz Terefeńko, który wszedł w miejsce schodzącego Pawła Serafina. W 70. minucie czwartą bramkę w meczu zdobył "Cinek", a trzecią asystą popisał się Tomasz Wyrzykowski. Pięć minut później za Wojciecha Puszczaka wszedł Dawid Dudzik. Na dziesięć minut przed końcem spotkania wynik podwyższył Mateusz Terefeńko, któremu asystował Piotr Godlewski. W 82. minucie meczu boisko opuścił Marcin Karow, a w jego miejsce wszedł Maciej Jakubowski. W ostatniej minucie spotkania goście zdołali jeszcze zdobyć bramkę...samobójczą, która ustaliła wynik spotkania na 6:2.

Sokół Suliszewo 6:2 (2:1) Gryf Budowo