Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Wierzyca Pelplin pokonała Drawę Drawsko 3:1. Za tydzień walka z Arką Gdynia

• Napisane przez  Marcin Kańczugowski

Za nami siódma kolejka w ramach Bałtyckiej III ligi, w której MKS Drawa Drawsko Pomorskie uległa Wierzycy Pelplin 3:1. Mecz rozegrany został w sobotę (26 września) w Pelplinie.

Drawa rozpoczęła spotkanie z wielkim animuszem strzelając bramkę już w 90 sekundzie meczu. Po podaniu Kozawy do piłki dobiega Owedyk i ładnym strzałem w długi róg pokonuje bramkarza. Chwilę po wznowieniu gry gospodarze wyrównują. Strzał napastnika Wierzycy obronił Otocki, ale przy dobitce nie miał już nic do powiedzenia. W siódmej minucie po faulu w polu karnym gości, sędzia dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia piłkarz gospodarzy. Trzecia i ostania bramka w meczu padła w szesnastej minucie. Po podaniu z lewego skrzydła na szesnasty metr, napastnik Wierzycy mocnym strzałem pokonuje Otockiego.

Po stracie trzeciej bramki, Drawa zaczęła mocniej atakować, jednak brakowało dokładnego wykończenia akcji. W drugiej połowie goście przeważali zdecydowanie, ale gospodarze grali mądrze w obronie nie dopuszczając przyjezdnych do groźnych strzałów na bramkę. W 79 minucie po brutalnym faulu zawodnika gospodarzy, kontuzji doznał napastnik Drawy Kozawa.

Już w najbliższą sobotę (3 października) o godz. 11.00 MKS Drawa Drawsko Pomorskie podejmie na własnym stadionie drużynę rezerw Arki Gdynia.

Arka zajmuje obecnie trzynaste miejsce w tabeli. Piłkarze z Gdyni zgromadzili tylko cztery punkty. Z kolei Drawa z dziesięcioma punktami zajmuje dziesiąte miejsce. Bilety na mecz w cenie: 8 zł (normlany) i 4 zł (ulgowy).