Przyjemne z pożytecznym, czyli podsumowanie Rajdu Bobra

  • Napisane przez  Karolina Podolska
Przyjemne z pożytecznym, czyli podsumowanie Rajdu Bobra

W niedzielę 20 września 2015r. odbyła się ósma edycja Rajdu Bobra - turystycznego rajdu nawigacyjnego samochodów osobowych, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL. 

W rajdzie wzięło udział 14 załóg. Trasa wyniosła ok. 180 km i wiodła przez tereny powiatu drawskiego oraz szczecineckiego - m.in. Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Czaplinek oraz Borne Sulinowo i okolice. Każda załoga otrzymała zestaw 20 zdjęć przedstawiających różne obiekty mijane podczas jazdy, których położenie należało nanieść na odpowiednią kratkę roadbooka. 

Na każdym z dłuższych postojów uczestnicy mieli szansę nie tylko wykonać ciekawe zadanie, ale także zapoznać się z ciekawostkami turystycznymi i przyrodniczymi regionu. Pierwsze wyzwanie, sprawdzające umiejętności udzielania pierwszej pomocy, miało miejsce przy głazie narzutowym "Tempelburg" w gminie Czaplinek. Kolejne dotyczyło odnalezienia trzech kodów ukrytych na nieczynnym lotnisku w Broczynie. Następnie roadbook poprowadził w okolice Bornego Sulinowa, do poniemieckiej zapory na rzece Piławie, gdzie należało przepłynąć krótki odcinek kajakiem (oczywiście z małym utrudnieniem - jedna osoba w kajaku musiała stać i starać się utrzymać równowagę). Potem uczestnicy dotarli do starych poniemieckich bunkrów - tutaj przydały się latarki, gdyż przejście przez bunkry na czas było kolejnym z zadań. Ostatni etap rajdu miał miejsce na plaży w Kluczewie, gdzie na załogi czekało ostatnie zadanie -  rzut kołem ratunkowym w stronę tonącej osoby, której rolę odgrywała kolorowa boja.

Biorący udział w rajdzie Wicestarosta Jacek Kozłowski przedstawił trzy załogi, które uzyskały najlepsze wyniki, a także krótko podsumował imprezę oraz podziękował wszystkim uczestnikom. Tradycją jest, że nagrody losowane są wśród wszystkich załóg biorącym udział w rajdzie, tak było i tym razem. W tej edycji do zawodników trafiły nowoczesne namioty, termosy, ręczniki szybkoschnące oraz materiały promocyjne Starostwa Powiatowego. 

Impreza została objęta patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierda Geblewicza.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto