Nowa placówka dla dzieci niepełnosprawnych

  • Napisane przez  Małgorzata Siluk

10 września odbyło się otwarcie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie. Otwarcia dokonali Dyrektor Krystian Ignacak oraz Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.

Uroczystość odbyła się w obiekcie wchodzącym w skład nowej placówki, zlokalizowanym przy ulicy Seminaryjnej w Drawsku Pomorskim. Była ona powiązana z inauguracją roku szkolnego 2015/2016, którą przygotowali uczniowie i nauczyciele Placówki. 

W otwarciu uczestniczyli m.in. Wicestarosta Jacek Kozłowski, Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski, Dyrektor ZSP w Czaplinku Robert Patrzyński, Dyrektor MOW w Czaplinku Małgorzata Janda, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Alicja Krycka-Sumińska, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim Violetta Kubik, Naczelnik Wydziału Oświaty Izabela Krężołek, Naczelnik Wydziału Remontów i Inwestycji Mirosław Szulist, przedstawiciele Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej Powiatu Drawskiego, rodzice i opiekunowie wychowanków ZPE-T.

Dyrektor Ignacak przywitał zebranych w auli nowego budynku, wyjaśnił zasady funkcjonowania poszczególnych oddziałów oraz podziękował za ofiarowaną pomoc w rozwoju i rozbudowie Zespołu Placówek.

Starosta Drawski S. Kuczyński podsumował cel nadrzędny wychowania i edukacji, powołując się na słowa Jana Zamojskiego z 1600 roku: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie jej młodzieży chowanie”. Słowa te oddają sens pracy pedagogów ZPE-T w Bobrowie, którzy dokładają wszelkich starań, by przygotować wychowanków do samodzielnego życia w społeczeństwie. 

Niespodzianką było również wręczenie na ręce Dyrektora bonu pieniężnego w wysokości 6 tysięcy złotych, z przeznaczeniem na wielospecjalistyczny sprzęt do biofeedbacku, który będzie służył uczniom z niepełnosprawnością intelektualną.

Kolejnym elementem uroczystej inauguracji był występ wychowanków ZPE-T w Bobrowie pod kierownictwem Bożeny Matulewicz i Agnieszki Wiśniewskiej, we współpracy z wychowankami MOW- u w Czaplinku oraz uczennicami szkoły podstawowej w Złocieńcu. Przygotowano montaż słowno-muzyczny pt.: „O świerszczu, który zgubił skrzypce” (adaptacja bajki Joanny Bernat). Barwne przebrania uczniów, ciekawa muzyka i niesamowita choreografia umiliły czas zebranym. Całą uroczystość poprowadziły Marta Kursa - Chmielewska i Emilia Komorowska. Oklaski publiczności w trakcie trwania przedstawienia dodały występującym energii i odwagi. 

Po części artystycznej goście wręczyli Dyrektorowi gratulacje i upominki. Goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a uczniowie doskonale bawili się na dyskotece.

- Podsumowaniem tej wspaniałej uroczystości niech będą słowa piosenki śpiewanej przez wychowanków ZPE-T w Bobrowie „(…) Biegnij przed siebie, kierunek trzymaj z wiatrem lub pod wiatr”, będące zapowiedzią rozpoczętego roku szkolnego – mówi Dyrektor K. Ignacak.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto