Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Drawsko Pomorskie - eliminacje gminne Turnieju o Puchar Premiera RP

• Napisane przez  Mateusz Owedyk

Blisko 150 dzieci, 16 drużyn, mecze trzymające w napięciu do ostatnich sekund oraz świetna zabawa i piłkarskie emocje- tak w skrócie można opisać Eliminacje gminne Turnieju o Puchar Premiera RP. Impreza odbyła się w dniach 12-13 września na boisku „Orlik 2012” w Parku Chopina.

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły drużyny w kategorii chłopców 12-13 lat oraz dziewcząt 12-13 lat. W obu kategoriach swój udział zgłosiły po 4 drużyny. W zmaganiach dziewcząt najlepsza okazała się drużyna SP I Drawsko Pomorskie, która wygrała wszystkie trzy mecze. Drugie miejsce zajęły zawodniczki z SP Nętno, które uległy tylko zwyciężczyniom  3 do 1. Na podium uplasowała się też drużyna SP Mielenko Drawskie , która wyprzedziła SP II Drawsko Pomorskie.

W kategorii chłopców – podobnie jak u dziewcząt – najlepszy okazał się zespół SP I Drawsko Pomorskie, który kolejno wyprzedził SP II Drawsko Pomorskie,  SP Nętno oraz SP Mielenko Drawskie.

Drugiego dnia w szranki stanęli młodsi zawodnicy- dziewczęta oraz chłopcy w wieku 10-11 lat. Niezwykle ciekawa rywalizacja toczyła się w kategorii młodszych dziewczynek, gdzie do ostatniego meczu żadna drużyna nie była pewna zajętego miejsca. O zwycięstwie w tej kategorii miał przesądzić ostatni mecz, w którym zawodniczki SP Mielenko pokonały SP I Drawsko Pomorskie 1:0 i to dziewczęta z Mielenka Drawskiego cieszyły się z zajęcia pierwszego miejsca. Drugą lokatę zajęła ekipa SP Nętno, trzecie były dziewczynki z SP I Drawsko Pomorskie, czwarte zawodniczki SP II Drawsko Pomorskie.

Wśród chłopców 10-11 letnich z kompletem punktów zwyciężyła drużyna SP I Drawsko Pomorskie, wyprzedzając kolegów z SP II Drawsko Pomorskie. Kolejne miejsca przypadły drużynom SP Nętno oraz SP Mielenko Drawskie. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, natomiast każdy zawodnik dostał odblaskową opaskę oraz pamiątkowy dyplom. Zwycięzcy w każdej kategorii , będą reprezentować nasze miasto na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniach 21-27 września.