Beata Szydło w Ostrowicach i dziwne powitanie chlebem (VIDEO)

  • Napisał 
Fot. Tadeusz Brożek Fot. Tadeusz Brożek

Beata Szydło, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera odwiedziła w sobotę Ostrowice. 

Trzeba myśleć o rozwiązaniach systemowych dla zadłużonych gmin, nie wystarczy znaleźć doraźne rozwiązania dla jednego miejsca - mówiła w sobotę mieszkańcom zadłużonej zachodniopomorskiej gminy Ostrowice wiceprezes PiS i kandydatka tej partii na premiera Beata Szydło” - podaje PAP

Beata Szydło mówiła również o tym że władze każdego szczebla muszą przyjąć odpowiedzialność za to jakie podejmują decyzje. Jednocześnie Szydło powiedziała, że wierzy głęboko w to że wspólnie można rozwiązać problemy nawet te najtrudniejsze. 

Kończąc wizytę Beata Szydło powiedziała „Wierzę, że przed Ostrowicami dobra przyszłość, trzeba pomóc, trzeba znaleźć rozwiązanie, trzeba usiąść do stołu zastanowić się jak to zrobić. 

  • My tutaj jako mieszkańcy naszej gminy chcielibyśmy…..hmm ze Złocieńca, Drawska, Czaplinka…. 

Do dziwnej sytuacji doszło podczas spotkania kiedy to mieszkaniec Złocieńca witał Beatę Szydło chlebem stawiając się w roli mieszkańca Ostrowic, a za chwilę mówił już w imieniu wszystkich mieszkańców całego powiatu. Korzystał z okazji mieszając tematy ważne dla mieszkańców Ostrowic z tematem szkoleń w Starostwie Powiatowym i przeszedł do bezwzględności władzy PO. Szczytem powitania chlebem było to, że ów mieszkaniec stwierdził, że ludzie ci (PO) nie mają w sercu Boga w kontekście poparcia w tej samej chwili dla programu PIS. Słuchając dalej wypowiedzi pana z chlebem zastanawia jak czyste lasy i jeziora mogą być zaniedbane.


  • Spotkanie na swoim profilu podsumowała mieszkanka gminy Ostrowice Marianna Baszarkiewicz i myślę, ze warto je tutaj przytoczyć:

I co nie kiełbasa wyborcza??? Kim jest Pan, który wystąpił z chlebem? Czy to mieszkaniec naszej gminy, czy naszego powiatu, bo jakoś nie miałam wcześniej przyjemności go poznać. Dlaczego bardziej zamartwił się o poczynania starosty, niż wójta u którego gościł? Dlaczego wypowiadał się w imieniu całej lokalnej społeczności ?..... Wreszcie na koniec, dlaczego Pani Poseł mówi o utrzymaniu gminy, skoro na moje ostatnie pytanie ( które de facto sprytnie zostało pominięte), a które brzmiało, czy gmina jako samodzielna jednostka ma możliwość samoutrzymania odpowiedź brzmiała NIE!!! Tak naprawdę wizyta owa oprócz możliwości poznania osobiście Pani Beaty Szydło, oczywiście bardzo miłej i kulturalnej osoby, niczego nowego nie wniosła, a namieszała mieszkańcom ponownie w głowach. Fakty swoje, a wypowiedzi swoje.....

Rozmowa była bardzo rzeczowa, ogólnie rzecz ujmując bardzo sympatyczna a co najważniejsze, Pani Beata Szydło przyznała mi rację, iż Gmina Ostrowice nie ma szans na samodzielną egzystencję, a elektrownie wiatrowe to mrzonki, zwłaszcza w miejscu wylęgu naszego narodowego orła.Tezy owe troszkę podważyły słowa i zamiary Pana Wójta...

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Moje konto

Więcej