Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Letni wypoczynek w parku książki

  • Napisane przez  Ula Miłoszewska (Biblioteka w Kaliszu Pomorskim)

Powoli, acz nieuchronnie nadchodzi kres letniej beztroski. Dni stają się coraz krótsze i bardziej odczuwamy wieczorne chłody. Przygotowujemy plecaki szkolne i kompletujemy podręczniki, by niebawem rozpocząć kolejny rok nauki szkolnej. Warto także w tym miejscu zrobić krótkie podsumowanie działalności bibliotecznej w okresie wakacyjnym. 

Biblioteka Publiczna wraz z początkiem sezonu wakacyjnego zorganizowała letnią czytelnię w Parku Książki przy Pałacu w Kaliszu Pomorskim. By zapewnić czytelnikom komfort korzystania czytelnię wyposażyliśmy w dwa komplety wypoczynkowe z technoratanu, miękkie i wygodne pufy-worki oraz pluszowe leżanki. Do dyspozycji czytelników oddaliśmy także kilkadziesiąt tytułów czasopism, książeczki –zabawki,  w tym książeczki z dźwiękiem i publikacje 3D, oraz gry planszowe, logiczne, ruchowe i zręcznościowe. Wraz z nastaniem upałów coraz więcej mieszkańców miasta korzystało z długich spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu. Wówczas nasza letnia czytelnia także odnotowywała wysoką frekwencję odwiedzin. W czytelni letniej odbywały się zajęcia literackie, wokalno-muzyczne, plastyczne. Najmłodsi goście czytelni mieli do dyspozycji kredki i całą gamę rysunków do kolorowania. Dziewczęta, wszak chłopcy preferowali zajęcia sportowe, brały udział we wspólnym śpiewaniu. Przy akompaniamencie gitary opanowały wykonanie kilku co najmniej znanych szlagierów. Najmłodsi po męczących w upale zabawach chętnie słuchali głośnego czytania i zdołali poznać niemal całą historię dzieci z Bullerbyn. Kilkanaścioro dzieci, które wakacje spędzały w Kaliszu, zostało naszymi stałymi gośćmi. Do chwili powstania tego artykułu czytelnia gościła ponad dziewięćset osób z Kalisza Pomorskiego i innych miast Polski. Dzięki wpisom pozostawionym w księdze wiemy, iż wieść o czytelni dotarła do Szczecina, Drawska Pomorskiego, Poznania, a nawet Warszawy. W tym miejscu pozwolę sobie przytoczyć kilka zaledwie wpisów z księgi, które świadczą o znakomitej zabawie uczestników letnich zabaw na świeżym powietrzu w naszej czytelni.

  • Z podziękowaniami za mile spędzony czas. Super sprawa z tą czytelnią. Jeszcze raz przyjdziemy. Bardzo fajna zabawa. Dziękujemy i chcemy BIS.
  • Bunkrów nie ma, ale i tak jest … (ostatni wyraz pomijamy, gdyż jest nieprzyzwoity. Autor używając takiego zwrotu chciał zapewne dodać ekspresji swojej wypowiedzi).
  • Jest wspaniale!
  • Sztuka to życie – nie liczy się długość, ale jakość wykorzystania. Podróżować to żyć.
  • Tu poznałam fajną koleżankę i fajnych parę pań. Z nimi się bawiłam w kolorową planszę, a babcia czytała gazety.

Oferta, którą przygotowaliśmy, była dla wielu mieszkańców interesującą formą spędzenia wolnego, wakacyjnego lub urlopowego czasu. Pragniemy zapewnić Państwa, iż o ile dopisze pogoda, czytelnia letnia będzie funkcjonowała nadal. Wciąż będzie można oddać się przyjemności czytania na świeżym powietrzu. Oferujemy czasopisma dla kobiet: Tina, Przyjaciółka, Pani domu, Mama i ja, Dziecko, Kuchnia, Claudia, Szydełko, Poradnik domowy, Zwierciadło i in. Mężczyznom polecamy: Uważam RZE, Angorę, Świat motocykli, CKM, Wiadomości Wędkarskie, Muratora, Politykę i wiele innych. Dysponujemy czasopismami kształcącymi i rozwijającymi horyzonty myślowe: Podróże, Focus, Przyroda, Odkrywca, Newsweek. Z prasy bieżącej znajdziecie Państwo Kurier Szczeciński, Głos Koszaliński, Gazetę Wyborczą. Wreszcie czasopisma lokalne, tak pożądane wśród mieszkańców Kalisza Pomorskiego: Wirówkę, Powiatową Gazetę Drawską, Echa znad Drawy i Gwdy. W czasopismach, których tytułów tu nie przytaczamy, znajdziecie Państwo interesujące informacje o ciekawych sposobach aranżacji domowych, nietypowych, a ciekawych dekoracjach wnętrz i urządzania/organizacji ogrodów. Najmłodszym oddamy do dyspozycji czasopisma, multimedialne książeczki oraz publikacje 3D. Spośród gier dla najmłodszych znajdziecie Państwo: Twister, Szachy,  Warcaby i wiele innych. Zajęcia ruchowe nie odbędą się bez wykorzystania akcesoriów: frisbee, piłek, paletek, rakietek.  Dysponujemy także piłkami do skakania poprawiającymi koordynację ruchów i zachowanie równowagi. Zabawa odbywa się zawsze w towarzystwie pluszaków, szumie wody tryskającej z fontanny i śpiewie ptaków. W czytelni letniej poczytasz książkę, prasę, spotkasz znajomych i porozmawiasz. To są naprawdę ostatnie chwile, by skorzystać z oferty letniej czytelni.  Zapraszamy.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej