Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Urządzenie, które powinno być w każdej większej przystani. Takie pojawiło się właśnie na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Czaplinku

  • Napisane przez  DSI
Urządzenie, które powinno być w każdej większej przystani. Takie pojawiło się właśnie na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Czaplinku

Na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Czaplinku zamontowano instalację do odbioru ścieków z jednostek pływających na jeziorze Drawsko. Jest to pierwsza tego typu instalacja na tym jeziorze.

W oczywisty sposób stanowiąca istotny krok w kierunku ochrony środowiska oraz rozwoju turystyki wodnej w regionie.

Co ważne wszyscy użytkownicy jednostek pływających wyposażonych w toalety mogą nieodpłatnie korzystać z tej instalacji. Instalacja znajduje się na pomoście przy hangarze. Pracownicy Ośrodka Sportów Wodnych udzielą niezbędnej pomocy przy korzystaniu z instalacji. Prosimy o kontakt z pracownikiem OSW przed jej użyciem.

Dzięki tej instalacji, jachty i inne jednostki pływające mają możliwość bezpiecznego i wygodnego odprowadzania ścieków, co znacząco poprawia komfort pobytu na wodzie. Głównym celem projektu jest zapewnienie odpowiedniego odbioru ścieków z jednostek pływających, co pozwala na:

  • ochronę środowiska: ścieki nie będą już trafiały bezpośrednio do jeziora Drawsko, co przyczyni się do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń i poprawy jakości wody.
  • zachowanie bioróżnorodności: poprawa jakości wody pozytywnie wpłynie na ekosystem jeziora, wspierając lokalną faunę i florę.

Informuje Dariusz Sapiński - kierownik Referatu Inwestycji i Funduszy Pomocowych

Czaplinek na ten projekt o nazwie  „Budowa instalacji do odbioru ścieków z jednostek pływających na jeziorze Drawsko na terenie gminy Czaplinek” pozyskał środki finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Całkowity koszt zadania wyniósł 77 800 zł, z czego dotacja z WFOŚiGW w Szczecinie wyniosła 38 900 zł.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej