Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Doskonała informacja dla druhów. Środki na remonty OSP przyznane

  • Napisane przez  DSI
OSP w Kluczewie OSP w Kluczewie

Pięćdziesiąt trzy najpotrzebniejsze remonty w zachodniopomorskich remizach zostaną przeprowadzone dzięki „Grantom Strażackim 2024”. W poniedziałek, 8 lipca 2024 r. Urząd Marszałkowski opublikował listę inwestycji objętych finansowym wsparciem. To środki na modernizację instalacji elektrycznej, ocieplanie budynków remiz czy wymianę bram garażowych. Wśród dotowanych OSP są te m.in. w Trzcińcu i Kluczewie.

Spore zainteresowanie grantami

Była to już piąta edycja naboru, dzięki któremu strażacy ochotnicy mogą zdobyć granty na prowadzenie prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w budynkach OSP oraz w ich otoczeniu. Do tej pory z programu udało się zrealizować blisko 150 pilnych remontów, m.in. wymieniano bramy wjazdowe, odnawiano elewacje, remontowano szatnie i sale szkoleniowe. Przed OSP kolejne inwestycje – pozytywną ocenę merytoryczną otrzymały 53 oferty złożone przez podmioty m.in. z powiatów drawskiego, koszalińskiego, gryfińskiego, kamieńskiego, gryfickiego czy kołobrzeskiego.

– Zainteresowanie konkursem było duże, a do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło aż 140 ofert. Komisja konkursowa oceniła wnioski pod kątem formalnym i wybrała najpotrzebniejsze inwestycje, które będą realizowane jeszcze w tym roku. Dzięki środkom strażacy ochotnicy mogą przeprowadzać najpotrzebniejsze prace remontowe i modernizacyjne. Co ważne, zaangażowanie środków finansowych przez OSP w realizację zadania nie było wymagane – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Dalsza część materiału pod blokiem filmowym

O 200 tys. zł więcej niż rok temu

W tym roku do dyspozycji OSP przewidziano milion złotych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego (w poprzedniej edycji było to 800 tys. zł). Środki z konkursu będzie można przeznaczyć na wymianę instalacji elektrycznych, naprawę dachów, wymianę bram wjazdowych, odnowienie elewacji czy gruntowną modernizację szatni i sal szkoleniowych itd.

20 tys. zł na remont

Maksymalna wartość wsparcia wynosi 20 tys. zł. Zlecenie realizacji zadań nastąpi w formie powierzenia. Oznacza to, że zaangażowanie środków finansowych przez OSP w realizację zadania nie było wymagane. Oczekiwano natomiast zaangażowania społecznego, czyli tzw. „wkład osobowy” (na poziomie 20% kwoty wnioskowanej dotacji).

Warunki ubiegania się o grant

O środki mogły ubiegać się Ochotnicze Straże Pożarne – realizujące zadania statutowe na terenie Województwa Zachodniopomorskiego oraz wpisujące się w Strategię Rozwoju Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego województwa zachodniopomorskiego. Z zastrzeżeniem, że z tegorocznego naboru wyłączone były OSP, które otrzymały dotacje w 2023 r. 

Na liście są OSP w Trzcińcu, które pozyska 20 tys. zł. Na modernizację bramy budynku garażowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcińcu oraz OSP w Kluczewie, która za identyczną kwotę podejmie się modernizację remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczewie.

Fundusze pozyskają również inne okoliczne OSP.

OSP w Łubowie wykona modernizację remizy OSP w Łubowie (20 tys. zł), a OSP w Połczynie- Zdroju modernizację instalacji grzewczej w pomieszczeniach garażowych w Ochotniczej Straży Pożarnej w Połczynie-Zdroju (20 tys. zł). OSP w Juchowie w gminie Borne Sulinowo za kwotę ponad 15. tys. zł. Przeprowadzi remizowe porządki. OSP w Boninie (20 tys. zł) zakupi materiały i dachówkę ceramiczną na wykonanie pokrycia dachu Remizy OSP w Boninie. OSP w Kołaczu w gminie Połczyn-Zdrój chce wykonać remont dachu na budynku strażnicy OSP Kołacz (20 tys. zł).

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej