III Bieg pomocy - pobiegnij dla malutkiego Alana

  • Napisane przez  Andrzej Wierzchowski
  • Galeria

Już w niedzielę, 19 lipca nad malowniczo położonym jeziorem Lubie odbędzie się trzecia edycja charytatywnego Biegu poMOCY. Tym razem celem imprezy będzie zebranie środków na leczenie półtorarocznego niepełnosprawnego Alana Zdebskiego. I ty możesz pomóc!

Jak? Wystarczy wziąć udział w imprezie! Charytatywny bieg poMOCY, organizowany przez wolontariuszy filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Szczecinie odbędzie się już trzeci raz. W poprzednich edycjach były zbierane środki na leczenie Patryka Fiuk chorego na mukowiscydozę oraz na rehabilitację i leczenie Agatki Rutkowskiej cierpiącej na rzadką chorobę gangliozydozę. W tym roku naszej pomocy pilnie potrzebuje niepełnosprawny Alan Zdebski. 

Alan przyszedł na świat z szeregiem wad wrodzonych – uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego pod postacią holoprosencefalii płatowej oraz wadą serca. Mieszka w Starym Worowie wraz z mamą i pięciorgiem rodzeństwa. Jego siostra Klaudia (5 lat) także posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Rodziną opiekuje się Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złocieńcu. Chłopiec jest po wielu operacjach ratujących życie i znajduje się pod stałą opieką specjalistów. Alan wymaga nieustannych konsultacji neurologicznych, kardiologicznych i pulmonologicznych. Opieka nad chłopcem pochłania większą część dochodów rodziny.

III Bieg po MOCY 2015, podczas którego zbierane będą środki na leczenie Alana, rozpocznie się w niedzielę, 19 lipca, o godz. 11 na terenie Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Polubie” w Zatoniu k. Złocieńca (w powiecie drawskim). Bieg odbędzie się na dwóch trasach: 7,77 lub 3,8  km.

  1. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  2. Regulamin biegu do pobrania poniżej
  3. Alana można wspomóc również, wpłacając pieniądze bezpośrednio na konto:
  • Chrześcijańska Służba Charytatywna
  • ul. Foksal 8 
  • 00-366 Warszawa
  • 54 1240 1994 1111 0010  3162 7042 
  • z dopiskiem „Alan Zdebski”.
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej