Wiceminister Marek Wójcik z wizytą w Drawsku i Ostrowicach

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan, Archiwum DSI Fot. Adam Cygan, Archiwum DSI

Dziś odbyły się ważne spotkania decydujące o losach Ostrowic, a przez to i Drawska Pomorskiego. Marek Wójcik - Wiceminister w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji odbył dwa spotkania w powiecie drawskim. 

Pierwszym z nich było spotkanie w Urzędzie Miejskim w Drawsku Pomorskim ze Zbigniewem Ptakiem, Burmistrzem Drawska Pomorskiego, drugie z Wacławem Micewskim, Wójtem Ostrowic.

W spotkaniu wzięli udział również Ryszard Mićko Wicewojewoda Zachodniopomorski oraz Bogusław Staszewski, Prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie.

Podsekretarz stanu Marek Wójcik, odpowiada za legislację i kontakty z samorządami. Sekretarz Zespołu do spraw decentralizacji, ekspert Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do spraw reformy samorządowej, doradca ministra zdrowia w zakresie restrukturyzacji szpitali.

Tematy rozmów owiane są tajemnicą, jednak należy przypuszczać, że strony prezentowały swoje stanowiska w sprawie oraz propozycje. 

Przypomnijmy, że stanowisko Burmistrza zaprezentowane w mediach w sprawie konsolidacji Drawska z Ostrowicami to stanowczy sprzeciw. Jako warunki podawał całkowite oddłużenie i wzmocnienie gminy Ostrowice oraz wsparcie dla samorządu drawskiego.

Na spotkaniu był obecny Ryszard Mićko Wicewojewoda Zachodniopomorski z PSL. Jak zaapelował wcześniej Jarosław Rzepa, szef PSL w regionie Spektakularna likwidacja jest złą decyzją. - Polskie Stronnictwo Ludowe stanowczo się temu sprzeciwia - ogłosił w środę przed południem Jarosław Rzepa, szef ludowców na Pomorzu Zachodnim i wicemarszałek województwa. - Taka spektakularna likwidacja jest złą decyzją. Bardziej oczekuję od rządu Rzeczypospolitej jasnego planu naprawczego, postawienia priorytetów - podkreślał Rzepa.

Czy Rewal kolejną gminą do likwidacji. Może to początek.

Ostrowice mają 342,70% zadłużenia, goni je Rewal 310,04%. Również ten samorząd finansował inwestycje wysoko oprocentowanymi pożyczkami z parabanków.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto