Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

PROGRAM „KULTHURRA. MOJE MIEJSCE, MOJA HISTORIA”

  • Napisane przez  Anna Magac
PROGRAM „KULTHURRA. MOJE MIEJSCE, MOJA HISTORIA”

W tym roku szkolnym w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie filia w Drawsku Pomorskim odbyła się X edycja programu „Kulthurra. Moje miejsce, moja historia”.

Program realizowany był w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim.

Głównym celem programu jest zaangażowanie uczestników w działalność artystyczną, kształtowanie zainteresowania historią lokalną, wyposażenie uczniów w umiejętność posługiwania się aparatem fotograficznym, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.

Program „Kulthurra. Moje miejsce, moja historia” obejmował szereg spotkań o charakterze warsztatowym. Odbyły się cztery warsztaty fotograficzne prowadzone pod nadzorem profesjonalnych fotografów, podczas których uczestnicy mieli okazję zapoznać się z różnymi dziedzinami fotografii.

Na początku maja odbyły się pierwsze warsztaty fotograficzne, podczas których uczniowie poznali tajniki fotografii przyrodniczej. Spotkanie przeprowadził lokalny fotograf Radosław Dominowski. Gość przekazał uczestnikom programu cenne wskazówki dotyczące zasad, którymi należy kierować się podczas pracy w terenie. Opowiedział o swoich licznych spotkaniach z dzikimi zwierzętami oraz zaprezentował swoje najciekawsze kadry. Po prezentacji uczniowie udali się na łono natury, gdzie mieli możliwość wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. 

Kolejne warsztaty poprowadził fotograf-przyrodnik Andrzej Bejger, który w ciekawy sposób opisał jak „od zaplecza”  wygląda praca fotografa na łonie natury oraz zaprezentował profesjonalny sprzęt fotograficzny.

Na następnym spotkaniu uczestnicy dowiedzieli się więcej o fotografii krajobrazowej. Fotograf Jakub Przybyła udzielił uczniom wartościowych rad dotyczących pracy ze światłem zastanym i prawidłową kompozycją. Uczestnicy na przykładach zdjęć mogli dostrzec różnice między prawidłowo wykonaną fotografią a wykonaną błędnie. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystali w praktyce - mieli za zadanie uchwycić plenerową scenę w pomysłowy sposób, tak aby przyciągnąć uwagę odbiorcy

Po części warsztatowej uczestnicy programu udali się na wycieczkę do Szczecinka, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzali najciekawsze zakątki miasta. Wyjazd był nie tylko okazją do poznania historii miasta, ale i do zastosowania zasad fotografii w praktyce. Podczas wycieczki ostatnie już warsztaty fotograficzne poprowadziła Anna Łągwa

Efektem wszystkich przedsięwzięć realizowanych w ramach programu „Kulthurra. Moje miejsce, moja historia” jest wystawa fotograficzna, która zdobi korytarze ZPE-T w Bobrowie filia w Drawsku Pomorskim przy ul. Seminaryjnej 2. Na zakończenie programu wszyscy otrzymali z rąk wicedyrektor  ZPE-T Beaty Kuprowskiej dyplomy za udział i zaangażowanie w realizację programu oraz drobne upominki. 

Koordynatorkami programu są nauczycielki z ZPE-T w Bobrowie: Karolina Gościńska, Anna Magac i Anna Łągwa, które działają w ramach Stowarzyszenia na rzecz dzieci z niepełnosprawnością intelektualną – AMALA.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej