Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Bieżące problemy w placówkach pomocy społecznej. Spotkanie

  • Napisane przez  Jolanta Banaszek
Bieżące problemy w placówkach pomocy społecznej. Spotkanie

20 czerwca w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie odbyło się już kolejne spotkanie z Dyrektorami i przedstawicielami jednostek pomocy społecznej powiatu oraz przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim.

Spotkanie  miało na celu omówienie realizacji zadań i bieżącej działalności placówek oraz występujących problemów. Podczas spotkania przestawiono informację o ilości dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej, ilości rodzin oraz ilości dzieci oczekujących na umieszczenie, i tak: 235 dzieci, 112 rodzin zastępczych oraz 6 oczekujących na umieszczenie. 
Jednocześnie poinformowano o ilości mieszkańców w Domu Pomocy Społecznej w Darskowie – 67 osób, Powiatowym Dziennym Domu Samopomocy - Ośrodku Rehabilitacyjno-Kulturalnym w Drawsku Pomorskim z filią w Złocieńcu – 55 osób w tym 23 w Złocieńcu, Placówce Opiekuńczo Wychowawczej w Drawsku Pomorskim – 19 dzieci. 

Dodatkowo poinformowano, że w dniach od 15.07. do 04.08.2024 roku Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy - Ośrodek Rehabilitacyjno- Kulturalny  w Drawsku Pomorskim z filią w Złocieńcu, będzie nieczynny, co jest  zgodne z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki społecznej z dnia 9 grudnia 2010 r. w sprawie Środowiskowych Domów Samopomocy.

Przedstawiciele ośrodków mieli również możliwość do zadawania pytań i wyrażania swoich opinii na temat omawianych zagadnień oraz przekazano potrzeby wynikające ze wzajemnej współpracy.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej