Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

OSADA.EARTH – miejsce w gminie Czaplinek, które jest projektem i eksperymentem. Odwiedzamy przy okazji ostatnich warsztatów

  • Napisane przez  DSI
OSADA.EARTH – miejsce w gminie Czaplinek, które jest projektem i eksperymentem. Odwiedzamy przy okazji ostatnich warsztatów

Dajmy Głos Drawskiej Przyrodzie i Pamiętajmy o Ogrodach to dwa wydarzenia, które odbyły się w 8 i 9 czerwca w miejscu odmiennym od standardowego gospodarstwa do jakiego możemy się spodziewać. Podczas pierwszego mieliśmy porozmawiać z ludźmi którzy realizują ten eksperyment.

W Prosinku 28 grupa ludzi od trzech lat tworzy osadę, która ma być regeneratywnym habitatem. Jak sami piszą uczą się miejsca, w którym żyją, jego esencji, roli w regionie.

O projekcie przed kamerą podczas spotkania opowiadają przedstawiciele grupy Emilia Ślimko, współzałożycielka Osady oraz Maciej Antkowiak również współzałożyciel Osady.

W trakcie ostatniego weekendu stowarzyszenie zorganizowało dwa wydarzenia:

Dajmy Głos Drawskiej Przyrodzie.

Były to społeczno-artystyczne spotkanie, podczas którego można było zapoznać się z tym jak funkcjonuje osada. Był spacer po ziemi i opowieści o celach osady. Ważnym elementem było spotkanie z Artur Furdyna, ekolog wód płynących który mówił o konsekwencji dekad praktyk eksploatujących zasoby naturalne. Była to również okazja i możliwość do podzielenia się osobistymi odczuciami i refleksjami na kanwie ukazanego stanu Pojezierza Drawskiego.

Pamiętajmy o Ogrodach – Międzypokoleniowe Święto Ogrodów

W niedzielę Stowarzyszenie Osada Możliwości przy wsparciu Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku zaprosiło na trzy bloki tematyczne, zbudowane wokół trzech wartości: NATURA, TROSKA, WSPÓLNOTA.

W trakcie warsztatów stworzono platformę do wymiany nasion, sadzonek i lokalnie wytwarzanych organicznych produktów, budując żywą sieć wsparcia w naszej społeczności. W ich trakcie przeprowadzono warsztaty przez Karola Arciuszkiewicza z gospodarstwa ekologicznego w Barwicach, który podzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem na temat regeneratywnych praktyk ogrodniczych i sposobów uprawy i pielęgnacji warzyw w naszym regionie.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej