Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Uczniowie z wizytą w bazie wojsk amerykańskich

  • Napisane przez  ZP
Uczniowie z wizytą w bazie wojsk amerykańskich

W Dzień Wolności i Praw Obywatelskich, kadeci z klas wojskowych Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim odwiedzili żołnierzy amerykańskich w ich bazie na poligonie drawskim. Opiekunką grupy była nauczycielka języka angielskiego Magdalena Łojek.

Głównym celem spotkania było zacieśnienie współpracy z partnerami wojsk sojuszniczych.

Amerykanie zorganizowali dla młodzieży trening sportowy. Rozgrzewka przełamała barierę językową i ośmieliła uczniów do wytężonej pracy. Następnie uczniowie rywalizowali na torze przeszkód. Dla uatrakcyjnienia rywalizacji i większego zaangażowania kadetów w każdej konkurencji przewidziana była nagroda. Trening zakończony został na siłowni, gdzie uczniowie mieli okazję ćwiczyć wspólnie z żołnierzami.

Po treningu uczniowie mieli okazję zobaczyć pojazdy opancerzone używane przez Armię Amerykańską. Żołnierze zapoznali uczniów  z obsługą czołgu Abrams. Chętni mieli okazję wejść do pojazdu i wcielić się w rolę kierowcy.

Spotkanie skończyło się przepysznym posiłkiem na stołówce przy ciekawych dyskusjach z żołnierzami amerykańskimi.

Uczniowie z wizytą w bazie wojsk amerykańskich

Za zaproszenie do bazy na poligonie drawskim oraz za wzorowe i atrakcyjne zorganizowanie zajęć i spotkania dla uczniów dziękujemy podpułkownikowi Stevenowi Thomsonowi oraz porucznikowi Davidowi Zeng.

Uczniowie z wizytą w bazie wojsk amerykańskich

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej