Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zajęcia z historii regionalnej z Tomaszem Chorobą

  • Napisane przez  ZSKP
Zajęcia z historii regionalnej z Tomaszem Chorobą

Grupa uczennic i uczniów klasy 1c liceum i 3 technikum Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim wzięła udział w zajęciach z historii regionalnej prowadzonych przez Tomasza Chorobę, archeologa ze Stowarzyszenia Przyjaciół Drawska „Meander”, pracującego w Bibliotece Publicznej Gminy Drawsko.

Spotkanie odbyło się w ramach działań z projektu „Dialog to sprawczość i siła”, realizowanego z NIW Fundusz Młodzieżowy przez Stowarzyszenia Przyjaciół Drawska „Meander”.

Młodzież w ciekawy sposób została zapoznana przez p. Tomasza Chorobę z najdawniejszymi dziejami ziem dzisiejszego powiatu drawskiego oraz najciekawszymi stanowiskami archeologicznymi i pozyskanymi tam znaleziskami z okresu paleolitu, epoki brązu i żelaza. Okazało się, że najciekawsze stanowisko archeologiczne, gdzie prowadzono przez dwadzieścia lat badania m.in. osady i cmentarzyska kurhanowego, znajduje się na terenie gminy Kalisz Pomorski w nieistniejącej dzisiaj miejscowości Nowy Łowicz, na poligonie drawskim. Jest to wyjątkowe miejsce na skalę Polski i Europy, którego badaniem zajmowali się archeolodzy z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego i Muzeum w Koszalinie.

Dzięki spotkaniu z Tomaszem Chorobą młodzież poszerzyła wiedzę o informacje dotyczące historii i archeologii naszego regionu. Była to także okazja do refleksji i być może pogłębienia poruszanej problematyki przez uczestników zajęć. 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej