Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Długi weekend. Nie żyje 1 osoba, ale zmniejszyła się liczba wypadków i osób w nich rannych

  • Napisane przez  Policja
Długi weekend. Nie żyje 1 osoba, ale zmniejszyła się liczba wypadków i osób w nich rannych

Kolejny długi weekend za nami. Od czwartku do niedzieli na drogach naszego regionu kierujący mogli dostrzec więcej patroli ruchu drogowego, których załogi czuwały nad bezpieczeństwem na drogach i dyscyplinowały kierujących lekceważących przepisy kodeksu drogowego. Niestety nie dla wszystkich to był spokojny i bezpieczny wypoczynek. Podobnie jak w roku 2023 na drogach województwa zginęła 1 osoba. Zmniejszyła się liczba wypadków i osób w nich rannych.

Podczas długiego weekendu tj. od 30 maja do 2 czerwca br. na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których 1  osoba zginęła, a 4  zostały ranne. W porównaniu do analogicznego okresu 2023 roku długiego czerwcowego weekendu na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 12 wypadków, w których 1 osoba zginęła a 16 zostało rannych.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku drogowego doszło w dniu 31 maja br. w powiecie kołobrzeskim. Według wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, jadąc drogą wojewódzką 162  w miejscowości Jarogniew z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn zjechał do rowu na lewe pobocze, dachował i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z Kołobrzegu.


Pomimo nieustannych apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych, podczas minionego długiego weekendu na zachodniopomorskich drogach policjanci zatrzymali  56   kierujących na tak zwanym podwójnym gazie. W tej liczbie,  w tym aż 42 osoby miały ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, pozostali kierowali pojazdem pod wpływem alkoholu.
Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 6 kierujących będących pod wpływem środków odurzających. W ubiegłym roku podczas długiego weekendu funkcjonariusze zatrzymali ponad 93 kierujących na tzw. podwójnym gazie i 16 pod wpływem środków odurzających.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej