Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Spotkania Parkowe - Wielkie malowanie na płótnie w Parku Chopina

  • Napisał 

Zbliża się koniec wakacji i zbliża się koniec wakacyjnych spotkań parkowych organizowanych przez Stowarzyszenie „Meander”. Dzisiejsze (22 sierpnia) było przedostatnim i zgromadziło rekordową liczbę uczestników.  Za tydzień powrót do starych gier podwórkowych. 

Czwartkowe spotkanie rozpoczęło się od rozłożenia i przymocowania ogromnych dwóch płócien na podłożu. Chwilę później w ręce dzieci i rodziców trafiły pędzelki i farbki. Chętnych było tylu, że niezbędny był pilny zakup dodatkowych kilkudziesięciu sztuk. Młodzi artyści kucając, siedząc i klęcząc przelewali na płótno swoje pomysły. Pojawiały się na nim góry, słońca, pejzaże, serca, kwiaty -  a najmłodsze dzieci odważyły się na bardziej ekspresyjne malarstwo. Wrażliwości malarskiej pomagała muzyka relaksacyjna i słodycze serwowane przez organizatorów. Pozytywnie zaskoczyły również mamy, które na trzecie spotkanie przyniosły własne wypieki i chętnie pomagały organizatorom.

Po zakończeniu procesu twórczego płótna z wielką ostrożnością i zaangażowaniem dzieci i rodziców przeniesiono pod Orlik gdzie zostały zawieszone na ogrodzeniu. Jest szansa, że przez kilka dni będzie można podziwiać tą wystawę sztuki parkowej. Tą krótką relację niebawem uzupełni stowarzyszenie Meander.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej