Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Praktyki zawodowe do słonecznej Malagi w Hiszpanii. Pojechało tam 16. naszych uczniów

  • Napisane przez  Marta Gańska
Praktyki zawodowe do słonecznej Malagi w Hiszpanii. Pojechało tam 16. naszych uczniów

Uczniowie Zespołu Szkół w Czaplinku wyjechali w piątek, 24 maja na praktyki zawodowe do słonecznej Malagi w Hiszpanii w ramach przyznanej Akredytacji Erasmus+. Przez 4 tygodnie będą doskonalić swoje umiejętności zawodowe.

W projekcie uczestniczy 16 uczniów w zawodach: technik organizacji turystyki – 8 uczniów, technik mechatronik- 7 uczniów, technik żywienia i usług gastronomicznych - 1uczennica.

Młodzież z Zespołu Szkół w Czaplinku w trakcie pobytu w Hiszpanii każdego dnia uczestniczy w zajęciach praktycznych w zakładach partnerskich, poznaje nowe technologie i zdobywa tak cenne, bo międzynarodowe doświadczenie.

Przed wyjazdem, każdy uczestnik musiał przejść etap rekrutacji, brać udział w zajęciach przygotowawczych, w tym w dodatkowych lekcjach j. angielskiego i hiszpańskiego, a także w zajęciach kulturowych.

Partnerzy projektu zagwarantowali uczniom doskonałe warunki zakwaterowania. Jest to piękna hiszpańska rezydencji VEGA, w dzielnicy Churriana w Maladze. Uczniowie mają tu całodzienne wyżywienie, bezpłatne miesięczne bilety komunikacji miejskiej, nauczyciela od języka hiszpańskieg, opiekę koordynatorów oraz wiele atrakcji i wycieczek kulturowych.

W najbliższą niedzielę 2.06.2023 grupa wyjedzie do Sewili, a przed nimi jeszcze Caminito del Rey oraz Kordoba.

Praktyki zawodowe do słonecznej Malagi w Hiszpanii. Pojechało tam 16. naszych uczniów

W czasie pobytu przewidziany jest czas na zwiedzanie Malagi i okolic. Cenne jest bowiem poznanie specyfiki kraju, regionu, tradycji, kultury i języka. Projekt jest finansowany w całości przez Unię Europejską.

ZS Czaplinek zapewnia zdobycie nowych kompetencji swoich uczniów, ponieważ obecny rynek pracy i pędząca technologia wymaga ciągłego kształcenia. Praktyki w ramach programu Erasmus + są doskonałą okazją do poszerzania wiedzy i zdobywania nowych, tak potrzebnych w dzisiejszych czasach umiejętności. Dają możliwość spojrzenia z całkiem nowej perspektywy na wybrane przez siebie zawody. Tegoroczne praktyki będą odbywać się pod nadzorem opiekunów – nauczycieli ZS Czaplinek tj. Marty Gańskiej, Hanny Chwiałkowskiej, Gawlik Jolanty Malgorzaty Płochockiej. Partnerem projektu jest firma Euromind, z którym szkoła będzie współpracować aż do 2027r.

 

Na wyjazd pozyskano środki w wysokości 55360 EURO

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej