Martwa sielawa w sieciach na jez. Drawsko

  • Napisał 

Wczoraj rano Społeczna Straż Rybacka Powiatu Drawskiego opublikowała niedawno nagrany film, na którym widać martwe ryby w sieci. (film poniżej)

Na profilu społeczników posypały się komentarze dezaprobaty dla rybaków, którzy za to odpowiadają. 

Jak poinformował w rozmowie telefonicznej Robert Powierski będący w społecznej Straży Rybackiej Powiatu Drawskiego film nagrany został kilka dni temu na jeziorze Drawsko, a śnięta ryba to sielawa - jeden z najważniejszych produktów lokalnych naszego regionu. Ryba nie nadawała się już do spożycia, a „pozostawiona sieć miała długość kilkudziesięciu metrów”. Społecznicy na miejscu powiadomili również rybaków gospodarujących na tym jeziorze. Pojawili się oni na jeziorze po około 1,5 godziny i zabrali „zagubioną sieć”. 

Taką sytuację można określić jako niedbalstwo i marnotrawstwo - kwituje w rozmowie Pan Robert. Bardziej wymowne są komentarze na Facebooku. 

W rozmowie zapytaliśmy również o samą Społeczną Straż Rybacka Powiatu Drawskiego. „jest nas już kilkadziesiąt osób, które aktywnie działają na terenie powiatu i staramy się reagować na nieprawidłowości na jeziorach” - informuje Robert Powierski

 

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej